Kryptowaluta Bitcoin Cash

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w Bitcoin Cash i czym różni się to w praktyce od innych form inwestowania oraz innych walut cyfrowych.

W tym tekście wyjaśniamy, gdzie i jak powstała ta kryptowaluta, czym się charakteryzuje i jak kopać Bitcoin Cash, by uzyskać zysk. 

 

bitcash

 

Kryptowaluta Bitcoin Cash - historia i działanie 

 

Kryptowaluta Bitcoin Cash nazywana jest również Bcash i jest otwartoźródłową (ang. open-source) kryptowalutą, której działanie bazuje na zdecentralizowanym rejestrze transakcji blockchain

 

Stanowi rodzaj waluty w formie pieniądza cyfrowego, powstałego w oparciu o algorytm Bitcoin Cash. Działa automatycznie, z wyjątkiem tradycyjnych systemów bankowych.

 

Początki Bitcoin Cash wiążą się z wprowadzeniem w życie tzw. „prawdziwej wizji Satoshiego Nakamoto”, który uważany jest za twórcę Bitcoina i do dziś pozostaje osobą anonimową. Co istotne, pierwotnie powstanie Bitcoin Cash miało być czymś zupełnie odmiennym od BTC i służyć jako zastępstwo. 

 

Kryptowaluta Bitcoin Cash działa w oparciu o szyfrowanie kryptograficzne, co stanowi rodzaj cyfrowego szyfrowania, które pozwala zabezpieczyć transakcję i wpływa na generowanie nowych jednostek płatniczych. 

 

Zakup Bitcoin Cash wiąże się w praktyce z ceną notowaną w odniesieniu do dolara amerykańskiego. 

 

Należy więc sprzedać USD, by kupić jednostkę Bitcoin Cash. Kurs, a dokładnie - jego regularne obserwowanie, pozwala w efekcie znacząco zyskać, gdyż  kryptowaluta Bitcoin Cash jest warta więcej niż w chwili zakupu. 

 

Możesz założyć konto i zainwestować w kryptowaluty na naszej stronie już dzisiaj!

 

 

Cechy charakterystyczne Bitcoin Cash 

 

Bitcoin Cash stosuje algorytm proof-of-work - tak samo jak Bitcoin. Różnica polega na tym, że BCH posiada rozmiar bloku 8 MB, zaś Bitcoin Cash - około 1 MB

 

Specjaliści wskazują, że same kwestie techniczne są jednak mniej istotne niż ideologia powstania kryptowaluty. I tak,  Bitcoin Cash, zgodnie z definicją twórców, jest zbliżony do oryginalnego Bitcoina - Satsoshiego Kamaoto. 

 

W praktyce daje to możliwość stosowania kryptowaluty w formie bardzo podobnej do prawdziwych pieniędzy. Pozwala też na stosowanie go podczas transakcji w sieci, w odniesieniu do pożyczek oraz innych form płatności.  

 

Tak samo jak w przypadku Bitcoina, adresy Bitcoin Cash mają wielokrotne zastosowanie, choć nie zaleca się ich stosowania w sytuacji, kiedy chcemy zachować prywatność podczas płatności. Można też zmieniać format adresu, a na niektórych giełdach tę kryptowalutę oznacza się jako BBC - podobnie jak BitConnect.

 

W zakresie podobieństwa do oryginalnego Bitcoina należy podkreślić, że całościowa liczba jednostek BCH wynosi tyle, ile wersja oryginalna

 

Obecnie na świecie jest około 400 osób, które dysponują majątkiem w formie BCH, a wartość ponad 66 000 aktywnych adresów wynosi ponad 100 000 000 dolarów.

 

Załóż konto dzisiaj!

 

 

Prognozy ceny kryptowaluty Bitcoin Cash

 

Eksperci wskazują, że trudno obecnie wskazać cenę tej kryptowaluty z uwagi na brak stabilności na rynku. Sama analiza techniczna jest w tym zakresie niewystarczająca, gdyż ceny zależą od Bitcoina. 

 

W sytuacji, kiedy zyskuje on mocną pozycję - wzrasta też rynek, co napędza wzrost. Jeśli słabnie - rynek osłabia się, a ceny spadają. Wynika to z faktu, iż przyjęto, że to właśnie Bitcoin decyduje o najbliższej przyszłości rynku. 

 

Ponadto większość kryptowalut jest zależna od negatywnych zmian i stosunkowo niezależna od pozytywnej dynamiki. Można jednak wskazać na ogólne tendencje, jakie przywołują eksperci.

 

Wg. ekspertów takich jak Smarter prognozy na rok 2021 i na kolejne lata, tj. 2025, 2030 itd., są pozytywne, a sama kryptowaluta może odnieść sukces. Wskazuje on też, że w ciągu najbliższych 5 do 10 lat będzie to 10 000 USD za 1 BCH.

 

Podobnej, pozytywnej oceny i rokowań dokonał Trading Beasts, który wskazał, że pod koniec 2022 roku cena za Bitcoin Cash osiągnie co najmniej 359 USD za 1 BCH, zaś 529 USD jako indeks maksymalny.

 

 

bitcash

 

Gdzie kupić Bitcoin Cash i czy warto inwestować? 

 

Bitcoin Cash można kupić na platformach takich jak np. handelpro.com w postaci kontraktów CFD BCH/USD. Można tam inwestować w bezpieczny sposób, co wpływa na możliwość zarobku i ochrony swojej waluty. 

 

Dzięki takim platformom, jak np. handelpro.com, możliwy jest również dostęp do narzędzi, które pozwalają monitorować rynek danych rzeczowych i innych, które mają wpływ na obrót kryptowalutami. 

 

 

Zacznij inwestować!

 

 

Jak kopać Bitcoin Cash?

 

Główna metoda wydobywania obecnie Bitcoin Cash to ASIC. Jest to scalony układ przystosowany do wydobywania Bitcoinów, który potocznie określa się "koparką". W praktyce ASIC dla Bitcoina daje możliwość wdrażania tylko jednego algorytmu - tj. szukania funkcji skrótu SHA-256.

 

Dzięki koparkom wydobywanie Bitcoinów jest szybkie i łatwiejsze niż jeszcze kiedyś, gdy zastosowanie miał CPU – tj. gdy stosowano kopanie z użyciem procesorów komputerowych. W chwili obecnej ta metoda nie jest już dostępna. 

 

 

Podsumowanie

 

Zanim wejdziemy w świat kryptowaluty i spróbujemy swoich sił w tej dziedzinie, warto zapoznać się z zasadami działania i wiedzieć nie tylko, czym jest sam Bitcoin Cash, ale też np. gdzie kupić Bitcoin Cash, jak i kiedy inwestować oraz czy jest to opłacalne. 

 

To zapewni bezpieczeństwo transakcji i pozwoli uniknąć strat finansowych. Przede wszystkim jednak pozwoli rozwijać się i poznać nowe metody płatności w formie kryptowaluty, która powstała w wyniku rozłamu łańcucha Bitcoina. 

 

Obecnie tradycyjny Bitcoin, w odróżnieniu od omawianej kryptowaluty, znajduje się w posiadaniu społeczności, a na giełdach jest o wiele więcej par walutowych z BTC niż BCH, co nie zmienia jednak faktu, że zawsze warto inwestować w kryptowaluty.