Jak i gdzie kupić Bitcoin w 2021 roku

W wysoko rozwiniętej erze Internetu Bitcoin staje się coraz popularniejszy. 

Stopniowo powiększa grono swoich zwolenników, jednak wciąż wiele osób nie do końca rozumie czym jest ta cyfrowa waluta, jak ją tworzyć, jak funkcjonuje i przede wszystkim jak inwestować w kryptowaluty. 

Informacje na temat nowej technologii można zdobyć wyłącznie na własną rękę – np. poprzez artykuły umieszczane na stronach internetowych lub na forach, gdzie ludzie chętnie dzielą się swoją wiedzą lub doświadczeniem. 

 

 

Czym jest Bitcoin?

 

Może zacznijmy od początku. Waluta Bitcoin ( w skrócie BTC ) została stworzona w 2009 roku, przez tajemniczą osobę - której tożsamość do dziś nie jest znana, posługującej się pseudonimem Satoshi Nakamoto. 

O samym pomyśle kryptowaluty możemy przeczytać w artykule naukowym autorstwa Nakamoto pt. „A Peer-to-Peer Electronic Cash System” – wtedy to właśnie świat po raz pierwszy usłyszał o Bitcoin.

Bitcoin oferuje przede wszystkim możliwość szybkiej, taniej i bezpiecznej płatności z każdym. Same płatności nie wymagają posiadania konta w banku, czy też korzystania z pośrednictwa innych instytucji finansowych, dzięki temu jest to najtańszy i najszybszy sposób dokonywania płatności - bez kosztownych prowizji, limitów czasowych i kwotowych. 

 

Wszystkie transakcje odbywają się bezpośrednio między cyfrowymi portfelami użytkowników, każda z nich jest cyfrowa oraz posiada unikalny klucz. 

 

Co za tym idzie Bitcoin to waluta w pełni zdecentralizowana, czyli nie należąca do żadnej instytucji finansowej, rządu i innej organizacji pośredniczących w ich wymianie. Waluta jest dostępna wszędzie, gdzie tylko dostępny jest Internet. 

Cały czas powstają nowe kryptowaluty: „Ether / Ethereum”, „Ripple”, „Litecoin”, „EOS” i wiele innych. Ich kod źródłowy zwykle jest oparty na wolnym oprogramowaniu, które każdy może pobrać i utworzyć własną monetę. 

Wiele z nich działa bazie tych samych kodów źródłowych, w których autorzy dokonali tylko kilku drobnych zmian, choć zdarzają się projekty całkowicie unikalne.

 

Inwestować w kryptowaluty

 

 

Gdzie kupić kryptowaluty?

 

Teraz wielu z nas zada sobie pytania: gdzie kupić Bitcoiny? Jak kupić Bitcoin? Istnieją wiele metod na inwestowanie w kryptowaluty. Podstawową i jedną z pierwszych z nich był zakup kryptowalut od innego użytkownika. 

Metoda ta rodziła wiele problemów, przede wszystkim trudno było znaleźć osobę chętną na wymianę, jednocześnie ryzyko oszustwa i brak pewności co do legalności pochodzenia środków sprawiło, że ta zaprzestano stosować tę metodę. 

Zaczęto więc kupować walutę w kantorach kryptowalutowych, które o ile oferują szybki i bezpieczny zakup walut cyfrowych, to niestety trzeba się liczyć z dodatkowo naliczoną marżą. W związku z wysokimi kosztami zakupu ta metoda również szybko została zastąpiona. 

Obecnie powszechnie najpopularniejszą i najczęściej stosowaną metodą zakupu są giełdy kryptowalutowe, na których ceny walut są ustalone przez wolny rynek. Wiele giełd umożliwia nie tylko zakup kryptowalut, ale również wymianę jednej kryptowaluty na inną. 

Choć ta metoda jest w porównaniu do poprzednich jest najlepsza, to nie jest pozbawiona wad. Pojawiało się coraz więcej prób oszustw, wyłudzeń, które skłoniły potencjalnych inwestorów do wyboru tylko tych giełd, które posiadają renomę i funkcjonują już na rynku od dłuższego czasu. Zmniejsza to prawdopodobieństwo ewentualnych problemów prawnych, ale to w dalszym ciągu nie zapewnia 100-procentowego bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że inwestycja w kryptowaluty nie zawsze przynosi tylko zysk. Bitcoin jest niestabilnym aktywem, każdego dnia można zaobserwować zmiany cen na poziomie przekraczającym nawet 10% w związku z tym inwestowanie w kryptowalutę należy do grupy ryzyka. 

Ze względu na brak centralnej regulacji, rynek kryptowalut jest sterowany wyłącznie prawem popytu i podaży. Niejednokrotnie niedoświadczeni Inwestorzy poprzez „inwestowanie w kryptowaluty” rozumieją inwestowanie oszczędności całego życia na jeden projekt, zapominając zupełnie o dywersyfikacji. 

Oczywiście taka inwestycja może dać dużo zarobić, ale równie dobrze przez postawienie wszystkiego na jedną kartę można wszystko stracić, dlatego tak ważne jest rozsądne inwestowanie w wiele projektów, by w razie niepowodzeń stracić możliwie najmniej.  

Sama inwestycja nie musi być krótkoterminowa, Bitcoiny możemy sprzedać za miesiąc lub nawet za kilkanaście lat, choć inwestycja długoterminowa również przynosi wiele słusznych obaw takich jak – bankructwo giełdy kryptowalut. 

Nieuprawnieni użytkownicy Wirtualnego Portfela Kryptowalut równie często padają ofiarą złośliwego oprogramowania, w prosty sposób tracą portfel kryptowalut, a w związku z pełną anonimowością transakcji mają małe szanse na odzyskanie środków.  

 

Kupić Bitcoin

 

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

 

Jedną z najnowszych (powstała w 2019 roku) platform inwestycyjnych na rynku giełdowym jest Handel Pro. Nowoczesna i profesjonalna platforma charakteryzuje się przede wszystkim przejrzystością zasad, prostych w obsłudze funkcji jak i dużej ilości dostępnych instrumentów. 

Równie ważny jest fakt, iż z tej platformy mogą korzystać doświadczeni inwestorzy jak i początkujący, dla których platforma zapewnia dostęp do materiałów edukacyjnych.

 

Bitcoin - czy warto ?

 

Podsumowując – Bitcoin rozwiązuje problem długich, kosztownych przelewów krajowych i międzynarodowych, nawet tam gdzie bankowość jest mocno ograniczona. Wszystkie transakcje za pomocą Bitcoina są realizowane zdecydowanie szybciej i sprawniej, nawet w weekendy czy święta, gdy systemy banków przechodzą konserwację. Mądre i rozważne inwestowanie w kryptowaluty może przynieść wysokie zyski. 

Co więcej transakcje Bitcoinami można z powodzeniem wykorzystywać w handlu internetowym. Wszystko wskazuje na to, że kryptowaluty to przyszłość. Jednak na ostateczny osąd warto jeszcze poczekać  – kryptowaluty pomimo wielu zalet mają również wiele słabości, których nie można lekceważyć.

 

Zacznij handlować teraz