Szczegóły rachunku dla udanych margin trading

Dlaczego warto nawigować w szczegółach rachunku?

 

Chęć zarabiania i życia jak najlepiej jest wpisana w każdego normalnego człowieka. Kiedy zrozumiesz szczegóły rachunku, wtedy zdasz sobie sprawę, że istnieją sposoby, aby znacznie zwiększyć swoje dochody. Aby dokonać transakcji na rynkach finansowych, wcześniej potrzebne były setki tysięcy dolarów. Teraz wszystko jest o wiele łatwiejsze, a platforma handlowa, która odgrywa rolę pośrednika na rynku papierów wartościowych, pomoże. Nie tylko handluje informacjami, ale także pełni funkcje regulacyjne, wskaźnikowe i pośredniczące.

 

margin

 

Każdy, kto interesuje się sferą inwestycji giełdowych, spotkał się z odniesieniami do pojęcia margin trading. Ale co to jest i do czego służy ten instrument? Margin trading jest rodzajem operacji handlowych z aktywami przy użyciu funduszy zewnętrznych. W porównaniu do zwykłych rachunków handlowych, margin trading zapewnia inwestorom dostęp do większej ilości środków, pozwalając im na wykorzystanie ich w swoich pozycjach. Jako taki, margin trading zwiększa produktywność tak, że traderzy mogą czerpać większe zyski z udanych transakcji. Dla traderów inwestujących na rynku Forex jest bardzo korzystnym instrumentem.

 

 

Dowiedzmy się, co oznaczają poszczególne hasła

 

Margin trading może być wykorzystywany do otwierania zarówno długich, jak i krótkich pozycji. Długa pozycja sugeruje, że cena aktywów wzrośnie, podczas gdy krótka pozycja odzwierciedla coś przeciwnego. Podczas gdy pozycja zabezpieczająca jest otwarta, aktywa inwestora służą jako zabezpieczenie dla pożyczonych środków. Jest to bardzo ważny punkt dla traderów. W celu oceny swojego rachunku handlowego lub podjęcia decyzji o otwarciu lub zamknięciu transakcji, trader musi stale monitorować główne wskaźniki swojego rachunku. Przyjrzyjmy się bliżej tym pięciu elementom:

 

1. Balance to po prostu ilość pieniędzy na twoim kontu. Osobliwością tego wskaźnika jest to, że nie uwzględnia on zysku lub straty na otwartych transakcjach, ale ustala tylko dostępne środki, jak również plus i minus na zamkniętych transakcjach. Nie reaguje na jednosekundowe zmiany cen.
 

2. Equity. Jest to ilość posiadanego przez Ciebie kapitału własnego oraz otwartych zleceń. Pokazuje on kwotę kapitału własnego, jaką będziesz posiadał, jeśli zamkniesz wszystkie swoje otwarte zlecenia w tym momencie. Spójrz na swoje saldo, a następnie dodaj lub odejmij sumę otwartych zleceń.

 

3. Margin Profit to część twoich funduszy handlowych, która zostaje zamrożona lub czasowo niedostępna, gdy składasz zlecenia na platformie handlowej. Kwota depozytu zabezpieczającego określona na Państwa platformie handlowej nie jest prowizją. Jeśli wybierzesz właściwy kierunek ceny lub zamkniesz zlecenie przy pierwszych oznakach problemów, twoja marża pozostanie nienaruszona.
 

4. Free margin pokazuje, ile pieniędzy jest dostępnych na twoim koncie handlowym do otwierania nowych zleceń. Będzie się on zmieniał wraz ze zmianą zysków lub strat. Poziom wyświetlanej free marży powinien zawsze wpływać na wielkość twoich zleceń. Należy pamiętać, że im wyższa dźwignia finansowa, tym niższy depozyt zabezpieczający wymagany dla każdego zlecenia.
 

5. Margin level. Poziom marży pokazuje procentowy stosunek pomiędzy kapitałem własnym a marżą. Jest to liczba, którą należy monitorować w celu uniknięcia Stop out (poziom, przy którym broker zacznie zamykać pozycje stratne). Tak długo, jak poziom marży pozostaje powyżej 100%, masz kontrolę nad sytuacją.
 

Są to podstawowe terminy, które pomogą Ci zrozumieć platformę handlową. Margin trading różni się tym, że w rzeczywistości pożyczasz pieniądze od giełdy, aby zwiększyć swoją siłę nabywczą, z potencjałem dostępu do wyższych zysków. Pozwala to na zwiększenie zysków z wahań rynkowych, umożliwiając wdrożenie bardziej wyrafinowanych, aktywnych strategii handlowych. Stosuj różne strategie handlowe, eksperymentuj i masz gwarancję, że osiągniesz wysoki wynik.

 

margintr

 

Dlaczego warto wybrać platformę handlową Handel Pro?

 

Pomimo różnorodności platformy handlowej, platforma Handel Pro jest nadal najbardziej popularnym instrumentem do handlu na rynku. Interfejs platformy handlowej jest intuicyjny i nie wymaga żadnej specjalnej edukacji.

 

Główne zalety:

  1. Umożliwia handel wszystkimi dostępnymi aktywami w jednym miejscu;
  2. 0% prowizji;
  3. Całodobowe wsparcie techniczne;
  4. Platforma handlowa jest całkowicie legalna i wolna od oszustw;
  5. Dźwignia finansowa do 400x;
  6. Stosuje najskuteczniejsze strategie;
  7. Zapewnia szybkie szkolenie dla początkujących dzięki instrukcjom krok po kroku;
  8. Oferuje wiele systemów płatności: Mastercard, Visa, bitcoin, ethereum, PCI, WIRE transfer;
  9. Zapewnia bezpieczeństwo dzięki SSL Secure;
  10. Umożliwia zarabianie pieniędzy nie tylko poprzez handel, ale także poprzez pozyskiwanie nowych klientów.

 

Handel Pro ceni swoich klientów i wspiera ich na wszystkich etapach procesu handlowego. Rejestracja konta trwa kilka minut. Wpłata na konto i wypłata środków są również szybkie. Ze względu na oryginalny model biznesowy, zysk firmy Handel Pro rośnie tylko wtedy, gdy rośnie dochód klientów. W związku z tym, głównym celem platformy handlowej jest przede wszystkim sukces handlowy klienta.

 

 

Przydatna wskazówka dla margin trading

 

Operowanie dużymi kwotami i duża zmienność rynku nie stwarzają najkorzystniejszych warunków do długoterminowego inwestowania. Dlatego traderów, którzy nie chcą podejmować ryzyka lub mają duże sumy w obiegu, lepiej jest tworzyć krótkoterminowe pozycje handlowe. Praktyka margin tradingu z dużymi sumami naraz jest częstym błędem początkujących. Zawsze lepiej jest zacząć od małych rzeczy, aby nauczyć się, jak postępować w różnych sytuacjach. Doświadczeni traderzy nigdy nie trzymają się tylko jednego stylu, zmieniają i łączą strategie w zależności od prognoz, sytuacji rynkowej i konkretnego rodzaju aktywów. Jeśli jesteś inwestorem z depozytem zabezpieczającym, upewnij się, że jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w kryptowalutach i działaj zgodnie z nimi.

 

 

Margin trading otworzy Ci nowe horyzonty

 

Popularność margin tradingu jest spowodowana jego dostępnością. Handlować mogą zarówno inwestorzy z dużym kapitałem, jak i amatorzy, których depozyt nie przekracza kilku dolarów. Czasami pierwsze spotkanie z platformą handlową może być mylące, a nawet demotywujące, ale nie martw się. Jeśli chodzi o naukę, jak korzystać z wszystkich narzędzi handlowych, można je opanować w stosunkowo krótkim czasie, po prostu eksperymentując na swoim koncie. Zrozumienie liczb i obliczeń, które można zobaczyć na platformie handlowej na pewno da Ci pewność siebie, a nawet pomoże Ci umieścić transakcje, które lepiej pasują do twojego budżetu handlowego.

 

Zapamiętanie wszystkich tych terminów może być wyzwaniem, więc pamiętaj, aby zapisać te obserwacje w swoim dzienniku handlowym. Zrób notatki na temat tego, jak te wskazówki wpływają na twoją wydajność w handlu. Z każdą okazją do nauki, jesteś o krok bliżej do zostania profesjonalnym traderem. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z platformą handlową Handel Pro i zwiększ swój budżet handlowy wraz z rosnącym doświadczeniem i pewnością siebie.