Kryptowaluta NEO: algorytm, kopanie, kurs i czy warto inwestować?

NEO to kryptowaluta oparta na technologii blockchain, działająca w systemie komunikacji peer-to-peer

Stanowi swego rodzaju wysoko skalowalną sieć dla zdecentralizowanych aplikacji oraz smart kontraktów, która działa jednocześnie jako usługa technologiczna oraz finansowa. 

Obecnie uznawana jest za jeden z najmocniej rozwiniętych ekosystemów blockchain, pozwalający na przetworzenie ok. 10000 transakcji na sekundę. 

Czy warto inwestować w kryptowalutę NEO?

Wszystko, co warto wiedzieć o tej kryptowalucie znajdziesz w tym artykule!

neo

 

Kryptowaluta NEO - historia i działanie 

 

Kryptowaluta NEO opracowana została w lutym 2014 roku, w ramach projektu AntShares ufundowanego przez dwóch deweloperów - Da Hongfei i Erika Zhanga. 

Pierwsza wersja NEO udostępniona została we wrześniu 2015 roku, natomiast 17 października 2016 r. ruszyła sieć AntShares z ograniczoną emisją jednostek. W dniu 22 czerwca 2017 roku projekt zmienił nazwę na NEO, a także wprowadził nowy standard programowania smart kontraktów. 

NEP5 umożliwia m.in. tworzenie tokenów, takich jak popularny Onthology (ONT). Ważnym elementem platformy są cyfrowe tożsamości, które opierają się na certyfikacie kryptograficznym X 509. 

Umożliwiają one weryfikowanie tożsamości twórców smart kontraktów, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo sieci. Szyfrowanie kryptograficzne NeoQ sprawia, że NEO wykazuje też odporność na działanie komputerów kwantowych. 

Rejestracja, handel i transmitowanie aktywów również podlegają szyfrowaniu, co zapewnia cyfrowe bezpieczeństwo ich właścicieli. 

 

 

Cechy charakterystyczne NEO 

 

NEO nazywane jest potocznie "chińskim Ethereum", z uwagi na podobne funkcje oraz zbliżoną strukturę. W przeciwieństwie jednak do ETH, NEO jest kryptowalutą o charakterze deflacyjnym i posiada podaż jednostek ograniczoną do 100 milionów

Wirtualna maszyna NEO jest kompatybilna z popularnymi językami programowania (C, C++, JavaScript, Python), co stanowi unikatową zaletę oraz spore ułatwienie dla programistów. W zestawieniu z innymi walutami cyfrowymi, NEO wyróżnia się także niepodzielnością

Nominał minimalny zawsze wynosi 1, przez co niestety nie nadaje się on do płatności np. za zakupy czy różne bieżące usługi. Niepodzielność upodabnia nieco tę kryptowalutę do akcji spółek na giełdach papierów wartościowych. Ważną rolę w funkcjonowaniu NEO odgrywa GAS, który powstaje razem z nowymi blokami i pokrywa prowizje transakcyjne. Token ten zaimplementowany został ze względu na niepodzielność NEO i odpowiada właśnie za płatności.  

 

Dowiedz się o podstawach zarządzania ryzykiem

 

 

Prognozy ceny kryptowaluty NEO

 

Szacuje się, że cena kryptowaluty będzie w ciągu najbliższych miesięcy rosnąć. Szczyt notowań NEO osiągnięty został w styczniu 2018 roku. 

Na początku grudnia 2020 roku kryptowaluta ma szansę osiągnąć poziom $13.297, przy oczekiwanej cenie maksymalnej $16.757 oraz minimalnej $11.395. Na koniec tego miesiąca wartość NEO może szacunkowo wynieść $13.406. 

Na początku roku 2021, oczekiwana cena maksymalna wzrośnie do $16.911, a minimalna do $11.500. Na koniec stycznia szacunkowa wartość NEO wyniesie $13.529. 

Zdaniem ekspertów, cena tej kryptowaluty będzie rosnąć także w latach 2022-2023.     

 

neo

 

Gdzie kupić NEO i czy warto inwestować?

 

NEO notowany jest na wielu giełdach kryptowalut. Najwyższy wolumen handlowy notuje giełda B2BX a najpopularniejszy instrument to para z bitcoinem (NEO/BTC). NEO dostępne jest także w ofercie Binance, ZB czy Bitifnex. 

Inwestycja w tę kryptowalutę jest warta rozważenia, ze względu na unikalne zastosowania platformy do tworzenia inteligentnej gospodarki. NEO zainwestować można np. na platformie handelpro.com w formie kontraktów CFD BTC/USD. 

 

Załóż konto już teraz

 

Kryptowaluta ta dostarcza użytkownikom wiele narzędzi systemowych. NEO można wykorzystać do tworzenia pełnych zestawień węzłów czy skompilowania smart kontraktów z walutą wirtualną oraz bezpośrednie używanie ich do aplikacji zdecentralizowanych - np. w formie sieci społecznościowej, rynku wymiany danych, inteligentnego funduszu, rynku obrotu prawami własności intelektualnej czy zabezpieczonego protokołu komunikacyjnego. 

 

 

Jak kopać NEO? 

 

Do zdobycia kryptowaluty NEO nie jest potrzebna koparka kryptowalutowa. Wynika to z akceptacji tworzonych bloków w oparciu o metodę Proof-of-Stake, która nie umożliwia wyodrębniania kodów wytworzonych przez konkretne podmioty. 

W NEO nie zachodzi proces kopania (miningu), a konsensus zawierany jest w oparciu o węzły należące do tzw. Rady NEO. W lipcu 2018 r. zaktualizowano sieć o możliwość wyboru kolejnych węzłów niezależnych poprzez głosowanie, a także wprowadzono pierwszy węzeł niezależny od zespołu projektowego. 

 

 

Podsumowanie

 

NEO to platforma obsługująca kryptowaluty i smart kontrakty, która współpracuje z aplikacjami napisanymi w wielu popularnych językach programowania. 

Za uruchamianie i prowadzenie kontraktów smart opłaty uiszczane są odrębnym tokenem, zwanym GAS. NEO to pierwszy chiński projekt, który bazuje na technologii blockchain z otwartym kodem źródłowym. 

Obecnie należy do najpopularniejszych i najlepiej rokujących kryptowalut, ponieważ zapewnia inwestorom unikalne połączenie - inteligentne kontrakty, cyfrową tożsamość i cyfrowe zasoby, z których generowana jest inteligentna gospodarka.