Opcje waniliowe — główne różnice między opcjami binarnymi

Opcje binarne to szczególny instrument finansowy, który pojawił się stosunkowo niedawno — zaledwie 13 lat temu. Instrument ten stał się jedną z odmian opcji klasycznych, lub jak się je też nazywa — opcje waniliowei.

W tym artykule dowiesz się, co jest szczególnego w tego typu opcje, a także w jaki sposób odbywa się kupno opcji call. Porozmawiamy również o handlu opcja standardowymi i różnicy między opcja waniliowymi i binarnymi.

 

opcje-waniliowe

 

Istota i podstawowe pojęcia opcje waniliowe

Transakcja opcyjna zawierana jest pomiędzy dwiema stronami — sprzedającym i kupującym. W takim przypadku wszystkie warunki dotyczące sprzedaż opcji call negocjowane między uczestnikami z wyprzedzeniem. Załóżmy, że sprzedawca oferuje kupującemu w określonym czasie zakup tego lub innego produktu po lepszej cenie. Czyniąc to, musi wypełnić swoje obowiązki. Kupujący może skorzystać z oferty, ale nie jest do tego zobowiązany.

 1. Główne podgatunki opcji:
 2. Waluta — używane są pary walutowe;
 3. Towar — handel opiera się na różnych aktywach (złoto, ropa, metale szlachetne);
 4. Akcje — transakcje z papierami wartościowymi wiodących firm;
 5. Indeks — oparty o indeksy giełdowe (Dow Jones, DAX, S&P 500 i inne).
   

Aby wyjaśnić, jak przebiega proces, podajmy przykład:

Cena aktywów = 100 USD w tej chwili. Kupujemy z wypłatą prowizji brokerowi (10 $) = 110$. Jeśli cena aktywa dalej wzrośnie do 110 USD, pokrywamy straty z prowizji. Kiedy koszt wzrósł do 120 USD, zysk wynosi już 10 USD.

Jeśli prognoza się nie sprawdzi, inwestor traci tylko część swojej inwestycji. Jeśli notowania spadły do ​​90 USD, strata =10 $. To główna różnica w stosunku do opcji binarnych, w których ryzykujesz utratę wszystkiego. Ważne jest również prawidłowe przeprowadzenie procesu zmienność a wycena opcji przed zawarciem umowy.

 

opcje-waniliowe

 

Szczegółowy przegląd aktywów opcje waniliowe

W przeciwieństwie do opcji binarnych, w przypadku opcje waniliowe, opcji inwestycyjnych jest znacznie mniej. Zasadniczo, dla oszacować termin data wygaśnięcia a wycena opcji, wykorzystywany jest instrument bazowy w postaci akcji. Zauważ, że inwestor nie kupuje papierów wartościowych, ale opcje, które zwykle zawierają pakiet 100 akcji. 

Oznacza to, że jeśli papiery wartościowe jednej firmy są warte 50 USD, 1 taka opcja będzie kosztować 5000 USD. A jeśli cena akcji wzrośnie o co najmniej 1 USD, inwestor natychmiast zarabia 100 USD. Z tego możemy wywnioskować, że aby rozpocząć pracę z opcje waniliowe, potrzebne są poważniejsze inwestycje niż w przypadku opcji binarnych. Jednak zysk tutaj może być również znacznie wyższy.

Opcje Call i Put

Klasyczna opcja inwestycyjna pozwala na zawieranie kilku rodzajów transakcji: Call i Put. Mogą to być transakcje krótkie (short call/short put) lub, odpowiednio, długimi.

 1. Wystawienie opcji CALL — jest bardziej znanym i zrozumiałym rodzajem transakcji, w którym sprzedawca wywiązuje się ze zobowiązań, a kupujący ma prawo z niego skorzystać, ale nie jest do tego zobowiązany.
 2. Opcje waniliowe typu Put — kupujący ma odpowiedzialność. Musi kupować aktywa w momencie, gdy chce tego sprzedający. I musi to zrobić za ustaloną cenę.
   

Poniżej znajduje się schematyczny diagram poniżej bardziej szczegółowy opis procesu:

 

opcje-waniliowe

 

Różnice między opcje waniliowe a opcjami binarnymi

Aby zrozumieć, czym jest Sprzedaż opcji Put i obliczyć korzyści wynikające z każdej z opcji inwestycyjnych, musisz zrozumieć, czym się one różnią. Poniżej znajdują się główne różnice między dwoma opcjami handlu opcjami.

      1. Metoda obliczania potencjalnej rentowności.

Jeśli chodzi o opcje binarne, dochód w przedziale long call  jest zawsze stały. Z jednej transakcji możemy liczyć na zysk rzędu 70-80% zainwestowanej kwoty. W handlu klasycznym wszystko jest inne. Wysokość zysku zależy od tego, jak daleko w pożądanym kierunku zmieni się cena aktywów w obrocie.

      2. Różne kwoty na początek.

Minimalna kwota na start z opcjami binarnymi to 10$, a czasem mniej. Oczywiście to nie wystarczy, aby uzyskać nawet niewielki zysk. Jednak już mając dwieście czy trzysta dolarów można na coś liczyć. Nawet ta kwota nie wystarczy do klasycznego handlu. 

      3. Wykorzystane zasoby.

Doświadczony inwestor i specjalista na giełdzie wie, jak zarabiać na każdym z instrumentów finansowych. Jednak handel parami walutowymi i innymi grupami aktywów w tym drugim przypadku jest niezwykle rzadki.

      4. Bezpieczeństwo inwestycji.

Standardowy sposób handlu ma niezaprzeczalną zaletę, ponieważ oszustów w opcjach binarnych jest wielu. Opcje waniliowe są lepiej uregulowane i całkowicie bezpieczne dla inwestora.

      5. Strata w przypadku nieudanej prognozy.

W przypadku opcji binarnych tracisz całą kwotę inwestycji. Jednocześnie kontrakty z opcjami waniliowymi przynoszą straty dokładnie w takim stopniu, w jakim zmieniła się cena aktywa.

Jak widać opcje waniliowe mają szereg różnic w porównaniu do opcji binarnych. Dlatego nie możemy z całą pewnością powiedzieć, która z tych opcji spodoba Ci się bardziej. Ale jeśli szukasz prostszej opcji i z możliwością szybkiego zarobku to oczywiście lepiej zwrócić uwagę na opcje binarne. Pod względem rentowności tylko opcje binarne mogą zapewnić szybki zysk w wysokości 80%. Jednak z długoterminowej perspektywy opcja standardowa może również generować przyzwoite zyski.

 

Inwestuj na Handel Pro teraz!