Kryptowaluta Monero (XMR): algorytm, kopanie, kurs i czy warto inwestować?

Obecnie bardzo popularne stało się inwestowanie w różnego rodzaju kryptowaluty

Bardzo wielu inwestorów wybiera między innymi Bitcoin, jednak dużą popularnością cieszy się także kryptowaluta Monero. 

Jak działa, czy warto inwestować, czy warto korzystać i jak kopać Monero? 

Oto kilka wskazówek, które przydadzą się każdemu początkującemu inwestorowi.

 

 

Historia i działanie kryptowaluty Monero

 

Monero (XMR) to bardzo popularna kryptowaluta, która posiada otwarty kod źródłowy (z języka angielskiego open source). 

Zaliczana jest do grupy private-coinów, czyli wszystkich kryptowalut, które zapewniają każdemu użytkownikowi prywatność.

W tej grupie znajdują się także kryptowaluty takie jak (pełna lista anonimowych kryptowalut w 2021 roku):

 1. Zcash (ZEC)
 2. Bytecoin (BCN)
 3. PIVX.
 4. Dash
 5. Verge
 6. SmartCash
 7. Bitcoin Private
 8. Zen Cash
 9. Komodo
 10. Nav Coin
 11. Zcoin

 

Na rynek Monero została wprowadzona w 2014 roku i od razu zyskała bardzo dużą popularność. To rozwiązanie przyniosło kluczowe korzyści właśnie w dziedzinie prywatności. Jest to najbardziej anonimowa waluta cyfrowa, która oparta jest na technologii blockchain. 

Tym samym jej działanie polega na rozproszonym oraz zdecentralizowanym rejestrze transakcji. To właśnie dzięki temu adresy osób, które dokonują transakcji w tej walucie są ukryte. 

W tym przypadku możliwe jest także ukrycie wartości samej transakcji i to właśnie sprawia, że kryptowaluta jest jak już wcześniej wspomniano w pełni anonimowa oraz odporna na cenzurę.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście tak chętnie wymieniana anonimowość waluty. Jednakże to rozwiązanie ma także swoją ciemną stronę, ponieważ ukryte dane osobowe osób biorących udział w transakcjach, jak również sama wartość transakcji, która również może być niewidoczna są często wykorzystywane przez hakerów. Jest to istotnie ulubione rozwiązanie tak zwanego darknetu i osób, które za jego pomocą potrafią zablokować dostęp nawet do dużych serwerów.

 

Inwestuj w Monero na Handel Pro

 

Prognozy ceny kryptowaluty Monero

 

Należy wiedzieć, że Monero zaliczana jest do jednej z najbardziej popularnych kryptowalut. Jest obecna na giełdach takich jak Binance, a także Bitfinex, jak również Bittrex. Możemy ją także znaleźć na giełdzie HitBTC. W sumie jest ona dostępna w ponad 90 miejscach. 

Cena Monero na samym początku, gdy kryptowaluta dopiero pojawiła się na giełdzie była stosunkowo niska. Wówczas wystartowała od około 0,25 USD

Obecnie jej cena znacznie się zwiększyła, a jak pokazują archiwalne dane, najwyższa cena Monero wynosiła dotychczas 495 USD. Została ona odnotowana 7 stycznia 2018 roku, w czasie gdy kapitalizacja rynkowa przekroczyła 7 miliardów dolarów. Jednakże od tamtego czasu wartość Monero znacząco spadła. 

Aktualnie cena kryptowaluty znajduje się w fazie bessy i niewiele na to wskazuje, aby kosztowała znów tyle, ile przed dwoma laty. 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kryptowaluta dalej będzie rosła, dlatego warto w nią inwestować już teraz!

 

 

Gdzie kupić Monero i czy warto inwestować?

 

Jak już wcześniej wspomniano Monero można kupić na największych giełdach, na których dostępna jest także jedna z najbardziej popularnych kryptowalut czyli Bitcoin. Analizując archiwalne prognozy można oszacować, że wartość kryptowaluty w ostatnich dwóch latach znacząco spadła. 

W porównaniu do najwyższej ceny Monero z 2018 roku, obecnie jej wartość spadła niemal sześciokrotnie. Przejściowa bessa, w jakiej znalazła się kryptowaluta Monero choć utrzymuje się od dłuższego czasu, na pewno znów zamieni się w hossę. Wciąż wielu inwestorów decyduje się na kupno tej kryptowaluty, ponieważ taki sposób inwestycji ma bardzo wiele zalet. 

W przypadku Monero możliwe jest inwestowanie krótkoterminowe, ale jeśli uznamy inaczej, można także przeprowadzić z powodzeniem taką inwestycję długoterminową. Oznacza to, że niezależnie od wszystkiego zawsze możemy osiągnąć zysk decydując się na jej sprzedaż. 

Dlatego jest to bardzo popularna kryptowaluta, która choć obecnie nie ma najlepszego czasu i wciąż jej wartość minimalnie notuje spadki, jest popularna wśród inwestorów. Dodatkowo jest to w pełni anonimowa kryptowaluta, dlatego inwestycja w takie rozwiązania może okazać się dla nas kluczem do sukcesu.

 

Jak kopać Monero?

 

Monero to kryptowaluta, która oparta jest na algorytmie konsensusu Proof of Work. 

Oznacza to, że możemy ją kopać, ale przykładowo nie tylko za pomocą kart graficznych, jednak dodatkowo również dzięki smartfonom, instalując właściwe aplikacje.

Co pół roku Monero zmienia swój algorytm kryptograficzny.

Kryptowaluta Monero choć jest stosunkowo nowa na rynku, już zdołała zyskać dużą rzeszę fanów. 

Bardzo dużą zaletą jest jej anonimowość, jednak często jest ona także wykorzystywana przez hakerów, którzy potrafią zablokować nawet działanie dużych serwerów. 

Jest to bardzo popularna kryptowaluta, w którą niezależnie od jej wartości warto inwestować. Choć obecnie odnotowuje niewielki spadek, wciąż jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów.