Najpopularniejsze kryptowaluty 2021: Nie tylko Bitcoin i Ripple

W ostatnim czasie coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób atrakcyjnie zainwestować swoje pieniądze. 

Z pewnością wielu z nas ma świadomość tego, że jeżeli pieniądze będą leżały odłogiem na naszym koncie lub też większą sumę będziemy trzymać w naszym domu, nie tylko ktoś po prostu może nam zabrać gotówkę z naszego lokum, ale także w obu przypadkach nie będzie ona na siebie po prostu zarabiać. 

Zatem co powinniśmy zrobić w tej sytuacji jeżeli jesteśmy pewni co do tego, że takie pieniądze chcemy zainwestować? 

Obecnie na rynku jest naprawdę wiele możliwości i tym samym bardzo często nie wiadomo, co będzie dla nas najlepsze.

 

 

Długoterminowe, bezpieczne inwestycje nie zawsze przyniosą oczekiwany zysk

 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie inwestowanie pieniędzy. Tylko dzięki temu tak naprawdę mamy możliwość mieć zysk z tego, co już wcześniej zarobiliśmy. 

Tak naprawdę pieniądze, które leżą odłogiem nie zarabiają na siebie i o tym powinniśmy pamiętać. Nawet nasze ciężko zarobione oszczędności mogą po pewnym czasie stracić swoją wartość, ponieważ obecnie czasy są bardzo niespokojne. 

Coraz więcej ludzi decyduje się na długoterminowe inwestycje, które wielu osobom wydają się bardzo bezpieczne. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że tak do końca to nie wygląda. 

Warto już teraz wziąć los w swoje ręce i zainwestować odłożoną gotówkę w inwestycje krótkoterminowe, na przykład kryptowaluty. W ostatnim czasie takie rozwiązanie stało się bardzo popularne. Coraz więcej osób wybiera właśnie kryptowaluty, ponieważ jest to stosunkowo bezpieczna inwestycja

Z pewnością z tym pojęciem kojarzy nam się bitcoin i to właśnie taką formę inwestycji wybiera wiele osób. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że rynek kryptowalut w ostatnim czasie bardzo się rozwinął i na rynku spotykamy coraz więcej kryptowalut. Oto ranking najbardziej popularnych z nich.

 

Dowiedz się, jak dźwignia Ci pomoże zarobić jeszcze więcej

 

Najpopularniejsze kryptowaluty 2020

 

Bitcoin

Istotnie to właśnie Bitcoin jest najbardziej popularną kryptowalutą. Został wprowadzony na rynek w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. 

Warto wiedzieć, że jego budowa oparta jest głównie o technologię blockchain. Wydobywaniem tej waluty zajmują się specjalni Górnicy. 

Ciekawostką jest fakt, że ta waluta stale drożeje. W 2017 roku za 1 bitcoin płaciliśmy 1000 dolarów, z kolei obecnie jest to cena 9 razy większa.

Ethereum

Kolejną popularną kryptowalutą jest Ethereum. Na rynku jest od 5 lat iw wydaje się, że zyskuje taką samą popularność jak poprzednia kryptowaluta. 

Działa na zasadzie identycznej technologii, ale dodatkowo umożliwia tworzenie Smart Contracts. Są to między innymi skrypty oraz aplikacje, które można zapisać w łańcuchu danych.

Tether

Bardzo popularną walutą na rynku jest także Tether. To rozwiązanie ma już 6 lat, a jego głównym twórcą jest Brock Pierce. 

Waluta posiada system system stable-coins i jest powiązana z konkretnym aktywem. Choć dla wielu jest to kryptowaluta uznawana na rynku za najbardziej kontrowersyjną.

 

Załóż darmowe konto na Handel Pro

 

 

Na co trzeba uważać inwestując w kryptowaluty

 

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że jeżeli w ostatnim czasie uzbieraliśmy większą ilość gotówki, nie powinniśmy się decydować na przechowywanie jej na naszym koncie bankowym. 

Z pewnością bardzo wiele osób sądzi, że to właśnie bank jest najbardziej bezpiecznym miejscem dla naszych pieniędzy. 

Powinniśmy mieć jednak świadomość tego, że ta instytucja nieustannie obraca naszymi pieniędzmi, a my tak naprawdę z tego tytułu mamy jedynie ułamek procenta zarobku. W taki przypadkach jest to naprawdę nieopłacalne, tak samo jak zakładanie lokat. 

Nie powinniśmy zapominać o tym, że jeżeli mamy wolną większą ilość gotówki, powinniśmy sami na siebie zacząć zarabiać.

 Jest to bardzo ważne, aby odważyć się w końcu i zrobić ten pierwszy krok w świecie finansów. Niewiele osób ma świadomość tego, ale jednak inwestycja pociąga za sobą kolejne. Tym samym warto zdecydować się na popularne obecnie biznesy, ponieważ tylko dzięki nim tak naprawdę będziemy mogli pomnożyć swój majątek. 

Czasy, gdy nasi rodzice lub też dziadkowie każdą zarobioną kwotę odkładali do skarbonek już się skończyły. Jeżeli rzeczywiście chcemy, aby uzbierana przez nas kwota za kilkanaście lub też kilkadziesiąt lata miała dalej jakąś wartość, powinniśmy ją odpowiednio pomnożyć. Jest to bardzo ważne, aby także takie pieniądze właściwie zainwestować.

Tak naprawdę nadchodzą bardzo niestabilne czasy i może okazać się, że te oszczędności, które mamy obecnie, nawet jeśli będzie to większa kwota, za kilka lat nie będą miały zupełnie wartości.

Dlatego odpowiednio poczynione inwestycje są dla każdego bardzo ważne, niezależnie od tego czy zaczyna on z kwotą kilku tysięcy lub też na koncie ma ich kilkadziesiąt.

W każdym jednym przypadku powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę niewiele tracimy, a możemy dzięki temu zyskać nie tylko pokaźną sumę, ale także mieć pewność, że inwestycja będzie nam się zwracała jeszcze przez bardzo długi czas.

To właśnie kryptowaluty w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Coraz więcej osób odkryło potencjał takiego rozwiązania, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy bardzo szybko zarobić większą ilość pieniędzy. 

Jednak wciąż wiele osób nie może się przemóc i obawia się, że utraci wszystkie swoje oszczędności. Powinniśmy w tym przypadku przede wszystkim nie inwestować całej kwoty. 

Możemy także poćwiczyć na różnych programach demonstracyjnych, które dostępne są w internecie. To właśnie dzięki temu nabierzemy znacznie większej wprawy i będziemy mniej więcej wiedzieć, w jaki sposób pewnie wkroczyć w ten często zawiły świat finansów oraz inwestycji. 

W przypadku kryptowalut bardzo ważne jest także, aby obserwować, jakie zmiany nastąpiły na rynku w ostatnim czasie. Ma to bardzo duże znaczenie, aby stale obserwować rynek, porównywać dostępne w internecie analizy. 

Być może to właśnie dzięki temu uda nam się poczynić odpowiednią inwestycję i tym samym na podstawie długotrwałych obserwacji określić, która kryptowaluta tak naprawdę będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. 

Oczywiście powinniśmy się liczyć z ryzykiem, jakie bardzo często niosą za sobą tego typu inwestycje. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że często zarobek może być znacznie większy, niż przykładowo ryzyko poczynienia takiej inwestycji.