Perspektywy rozwoju kryptowaluty dogecoin

Patrząc na pierwszy rzut oka jako nieszkodliwy eksperyment, kryptowaluta, stworzona przez entuzjastów dla wygody transakcji, dość szybko zdołała podbić świat. Waluta cyfrowa była w stanie przetrwać kilka kryzysów, a także utrzymać swoją cenę i perspektywy rozwoju. Dzisiaj Dogecoin ma prawo do miana jednej z najstarszych walut w świecie kryptowalut, niepowiązanej inteligentnymi kontraktami i niekontrolowanymi forkami. W tym artykule opowiemy, w jaki sposób narzędzie inwestycyjne DOGE było w stanie osiągnąć taką popularność i czym jest z technicznego punktu widzenia.

 

dogecoin

 

Dogecoin - cechy i podstawowe pojęcia

 

Monety i dogecoin stock zostały oparte na zmodyfikowanym protokole Litecoin. Początkowo DogeCoin całkowicie skopiował nadrzędną kryptowalutę w budowaniu blockchaina i był typowym fork. Główną różnicą był nietypowy stosunek inwestorów do tego instrumentu. Stworzona w humorystyczny sposób przy użyciu logo psów, waluta ta szybko zyskała popularność, udowadniając swoją wartość. 

W okresie ogromnego wzrostu popularności kryptowaluty w 2018 r. cena dogecoina trzykrotnie przekroczyła swoje historyczne maksimum, a po zrzuceniu tokenów ERC-20 stała się nawet finansową przystanią. Niemniej jednak, po spadku popytu na walutę cyfrową, notowania powróciły do ​​standardowych wskaźników. Należy powiedzieć, że system ten nadal wykorzystuje typowy Proof-of-work. Oznacza to, że ma wszystkie wady blockchaina pierwszej generacji, wymienione poniżej: 

 1. Problem sterowania siecią poprzez tworzenie 51% mocy obliczeniowej. Biorąc pod uwagę znacznie mniejszą społeczność w porównaniu z BTC i LTC, Blockchain był kilkakrotnie atakowany, co stwarzało problem powtarzających się transakcji.
 2. Blockchain ma problemy ze skalowaniem. Czas przetwarzania transakcji jest daleki od BTC, co nie pozwala na wykorzystanie tego tokena jako środka płatności za duży przepływ transakcji finansowych.
 3. Dor 2014 wysokość zysku została ustalona losowo. Po rosnącej popularności społeczność postanowiła naprawić ten wskaźnik.
 4. Ze względu na rosnącą złożoność wydobycia prędkość generowania i deszyfrowania spada wykładniczo. Obecnie w obiegu znajduje się ponad 125 miliardów DOGE/PLN.


W 2013 roku całkowity obrót moon dogecoin znacznie przekroczył Bitcoin. Musisz jednak zrozumieć, że w tym czasie technologie Ethereum nie były jeszcze tak rozwinięte, a inteligentne kontrakty jeszcze się nie pojawiły. W 2018 roku firma dostarczyła technologię demonstracyjną Dogethereum do konwersji obecnych monet na kontrakty ERC-20. Według twórców technologia ma na celu połączenie Blockchain pierwszej generacji z kryptowalutami opartymi na Ethereum.

 

Koszt i wydobycie Dogecoin

 

Ze względu na wysoki wskaźnik emisji związany z niską złożonością obliczeniową dogecoin price nigdy nie była wysoka. Od 2021 r. wartość monety waha się od 0,0033 USD do 0,0039 USD za sztukę. DOGE zajmuje 40. miejsce pod względem kapitalizacji i wynosi 416 446 781 milionów dolarów. Czas przetwarzania transakcji finansowych wynosi od 6 minut, aw okresach szczytowych obciążeń możliwe są dodatkowe kolejki i zmiany wysokości zysku. Dodatkowo dogecoin kurs jest wysoce zależny od wskaźników zewnętrznych i wydarzeń na świecie.

Szybkość wyszukiwania bloków przy użyciu potężnego Bitmain LTC, wyostrzonego dla algorytmu Scrypt, wynosi około 1 bloku na minutę. Rentowność rozkłada się proporcjonalnie do zainwestowanej mocy obliczeniowej. Pod względem kosztów wydobycia jest około 1000 razy mniej wydajny niż LiteCoin. Dlatego nagroda za odszyfrowanie LTC wynosi około 2500 USD, przy współmiernej złożoności obliczeniowej. Jednak mimo to wciąż jest wiele osób, które chcą pracować z tą walutą. Pamiętając o 2018 roku, jest całkiem możliwe, że Dogecoin odbije się na popularności.

 

Proces kopania dogecoin

 

Aby zrozumieć jak kopać dogecoin, musisz postępować zgodnie z prostymi instrukcjami. Przede wszystkim powinieneś otrzymać adres portfela, do którego zostaną wysłane wykopane monety. Aby to zrobić, musisz zainstalować wirtualny portfel Doge na swoim komputerze lub urządzeniu przenośnym. Proces kopania Dogecoin polega na obliczeniu skrótu bloków nagłówka przy użyciu możliwości zasobów sprzętu. Poniżej znajdują się główne sposoby wydobywania Dogecoin:

 1. używając komputera;
 2. wspólne stowarzyszenie z innymi inwestorami;
 3. wynajem miejsca w chmurze lub kopanie w chmurze;
 4. wydobycie asic.
   

Poziom trudności kopania dogecoinów jest tak wysoki, że sam, nawet z najpotężniejszym komputerem, nie będzie w stanie samodzielnie zarobić. Do tego istnieją specjalne stowarzyszenia (pool), w których każdy łączy swój sprzęt. Programy z graficznym interfejsem użytkownika umożliwiają bezproblemowe wydobywanie monet Doge w systemie operacyjnym komputera. Takie programy nazywane są dogecoin miner.

 

dogecoin

 

Społeczność Dogecoin

 

Społeczność użytkowników DOGE jest uznawana za jedną z najbardziej przyjaznych w cyfrowym świecie. Znani są przede wszystkim z akcji charytatywnych, których celem jest uregulowanie skutków w miastach dotkniętych katastrofami ekologicznymi. Co więcej, narzędzie to jest aktywnie wykorzystywane i nieoficjalnie zintegrowane z siecią społecznościową Facebook. To kolejny powód, dla którego wielu inwestorów szuka sposobu, by gdzie kupić dogecoin. Jego niski koszt w połączeniu ze stałą opłatą transakcyjną w wysokości 1 DOGE sprawił, że jest to jedna z najpopularniejszych monet.

Na początku swojej podróży społeczność utworzyła The Dogecoin Foundation, która zajmuje się akcjami charytatywnymi. Do najbardziej znanych firm charytatywnych należą:

 1. Wsparcie i finansowanie dla jamajskiej drużyny bobslejowej, która brała udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014.
 2. Finansowanie wyścigowca NASCAR Johna Wise'a.
 3. Radzenie sobie z katastrofami ekologicznymi w Kenii poprzez tworzenie studni wodnych.
 4. Pomoc humanitarna i finansowa dla Kaszmiru, mająca na celu wyeliminowanie skutków powodzi w regionie.
   

Aktywność społeczności i znaczenie wszystkiego, co się dzieje, potwierdzają nie tylko działania charytatywne, ale także fakt, że tokenem handluje się obecnie na niemal wszystkich znanych platformach kryptograficznych. Dzięki nieograniczonej generacji monet pozwalają uniknąć niekontrolowanego wzrostu ceny i nie wymagają dramatycznego zwiększenia złożoności deszyfrowania w celu wydobycia.

 

Epilog

 

Dogecoin to obecnie jedna z najbardziej obiecujących i niedowartościowanych monet na rynku. Pomimo niewielkiego całkowitego finansowania, ta cyfrowa moneta ma solidną społeczność, wysoką względną płynność i dość dobrą rentowność wydobycia. Dodatkowo zespół DOGE ma doskonałe perspektywy, biorąc pod uwagę możliwość zintegrowania tego projektu w kierunku inteligentnych kontraktów, które pozwolą w przyszłości wykorzystywać monetę nie tylko jako środek płatniczy, ale także na jej podstawie tworzyć całe podsystemy.

 

Inwestuj na Handel Pro teraz!