Ethereum (eter): algorytm, historia i czy warto inwestować?

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w Eter w czasach braku stabilności rynkowej i pandemii koronawirusa, która ma wpływ na każdą dziedzinę życia. 

 

Odpowiedź na to pytanie została zawarta w poniższym tekście, w którym przedstawiono również historię powstania tej waluty oraz prognozy rozwoju na najbliższe lata.

 

Dowiedz się, czy Ethereum jest warty inwestowania!

 

ether

 

Kryptowaluta Ethereum - historia i działanie 

 

Eter został stworzony przez rosyjsko-kanadyjskiego programistę Vitalik'a Buterin’a, który wcześniej zajmował się Bitcoinem. Ta kryptowaluta powstała w 2013 roku, co było możliwe dzięki pozyskaniu inwestorów. 

 

Sam system zaczął działać 30 lipca 2015 roku i wówczas wystawionych na sprzedaż było 11,5 mln monet - określanych jako "Ethereum Coin".

 

Kryptowaluta Ethereum (ETH) wykorzystuje technologię blockchain, która daje możliwość budowania i udostępniania zdecentralizowanych aplikacji. 

 

 

Cechy charakterystyczne Ethereum

 

Wiele osób porównuje ETH do Bitcoina. Różnice w tej kwestii są znaczące, ponieważ ta technologia jest odporna na ataki w sieci i zapewnia bezpieczeństwo poprzez odpowiednią kryptografię. 

 

Blockchain bazuje na zakodowanej kryptograficznej strukturze i nie ma konieczności stosowania pośrednich instytucji ani potwierdzania danych z transakcji, czy potwierdzenia tożsamości uczestników. 

 

W efekcie koszty działania są niższe w porównaniu z innymi. Jeśli zaś chodzi o ETH to każda transakcja jest zapisywana w blokach, a wszelkie dane odnośnie tożsamości użytkowników są przechowywane. 

 

ETH w porównaniu do Bitcoina i innych walut internetowych daje możliwość gromadzenia środków na własne aplikacje, a użytkownicy mogą zawrzeć umowę i zabiegać o finansowanie od szerszej społeczności. 

 

Co ciekawe, np. w Bitcoinie dostępna jest skończona liczba tej waluty, natomiast emisja ETH jest ograniczona do 18 milionów rocznie, co wynosi 25% początkowej podaży. To dowodzi, że, podczas gdy absolutna emisja jest stała, to sama inflacja względna maleje w miarę upływu lat. 

 

Dowiedz się też o kryptowalucie Litecoin

 

 

ether

 

 

Kurs Eter i prognozy ceny Ethereum

 

Specjaliści są zgodni, że Eter to obecnie jedna z najbardziej stabilnych kryptowalut na rynku. 

 

Na początek 2021 roku, kurs Ethereum był na poziomie 740 dolarów amerykańskich za coina, 10 stycznia 1 ETH kosztował już ponad 1300 USD.

 

Prognozy na na 2021 i kolejne lata są pozytywne, a ceniony komentator rynku kryptowaluty - @Altcoin Buzz wskazuje nawet, że cena ETH będzie się utrzymywać na wysokim poziomie - 10 000 USD. Ma to być wynikiem rozwoju sieci Ethereum, jak i cech technicznych. 

 

Opinie te podzielają znani zwolennicy ETH - Simon Dedic - założyciel Blockfyre, który podał wartość 9 000 USD dla ETH w bieżącym roku i James Todaro - członek Blocktown Capital, który wyraża taki sam pogląd. 

 

Co więcej, Todaro wskazuje też przyszłą kapitalizację rynkową ETH - o wielkości 1 bln USD, co jest niezwykle optymistyczną wskazówką dla osób, które zastanawiają się, czy warto inwestować w ETH.

 

Czytaj o zarządzaniu ryzykiem na giełdzie

 

 

Gdzie kupić Eter i czy warto inwestować? 

 

Eter jest obecnie coraz bardziej popularny, a ostatnie lata są tego najlepszym potwierdzeniem. Wciąż przybywa transakcji w tej kryptowalucie.

 

Specjaliści wskazują, że mimo braku stabilności na rynku z powodu koronawirusa liczba inwestycji w Eter w 2020 roku cały czas rosła. To pozytywna informacja dla osób, które zastanawiają się, czy inwestować w tę kryptowalutę w przyszłości. 

 

Według najnowszych danych liczba aktywnych portfeli dla Eter w 2021 roku jest stabilna i na tle innych kryptowalut wydaje się jedną z najbardziej godnych inwestowania. Cały czas trwają prace nad aktualizacją Ethereum 2.0, a rok 2021 ma przynieść ich zakończenie, tym samym otwierając nowy rozdział dla tej kryptowaluty. 

 

W planach znajduje się m.in. zmiana z modelu Proof of Work na model Proof of Stake, co bezpośrednio wpłynie na praktyczność i cenę Ethereum. Transakcje mają być szybsze, wygodniejsze i szerzej dostępne dla klientów. 

 

I choć pojawiają się sceptyczne głosy na temat Eter, związane m.in. ze zmiennością cen, to nie powinno to zagrozić silnej pozycji tej kryptowaluty i pozytywnym opiniom. 

 

W Eter warto zainwestować na dobrej platformie inwestycyjnej, takiej jak handelpro.com, w postaci kontraktów CFD BTC/USD. 

 

Jest to renomowana i ceniona w naszym kraju platforma handlowa, której menedżerowie przez całą dobę dokładają starań by sprawnie przeprowadzać klientów przez proces handlowy - także w przypadku osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zakresie inwestowania w kryptowaluty. 

 

Platforma ma przejrzyste menu i jest łatwa w obsłudze, a sama rejestracja konta jest szybka i prosta. Co istotne, wpłaty na konto oraz wypłaty środków są dostępne i dla kart Visa/Mastercard i dla kryptowalut.

 

Załóż konto teraz

 

ether

 

Eter - kopanie 

 

W przypadku kryptowaluty Eter nie ma miejsce typowe "kopanie", jak np. w Bitcoinie. To pracownicy dokładają starań by otrzymać monetę, a Eter jako waluta jest uzyskiwana również przez programistów i używana do płacenia za usługi w sieci Ethereum, co jest alternatywą jeśli chodzi o "tradycyjne" kopanie Ethereum.

 

 

Podsumowanie

 

Platforma Ethereum to narzędzie do generowania umów sieciowych, a token ETH działa jako waluta, która z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością. 

 

ETH różni się od innych kryptowalut - np. Bitcoina, sposobem kopania i innymi kwestiami technicznymi, ale wciąż pozostaje na wysokim poziomie jeśli chodzi o poziom zaufania.

 

Specjaliści wskazują, że dynamika zmian Eter w 2020 roku nieco spadła, ale i tak można uznać, że ostatnie lata to okres dużej pomyślności dla tej kryptowaluty. Kapitalizacja ETH wzrosła do ponad 152 mld dolarów, co sprawiło, że obecnie warto inwestować w Eter i jeśli ktoś jeszcze rozważa tę kwestię to nie powinien mieć wątpliwości co do zasadności inwestycji w Eter. 

 

Inwestorzy, którzy szukają krótko - i średnioterminowych możliwości od dawna skupiają się na inwestycji w tę kryptowalutę, dopatrując się możliwości zysku. Choć nie można nie wskazać na pewne ryzyko, ale jest ono na poziomie jaki można tolerować. 

 

Dlatego waluta Ethereum jest polecaną inwestycją i dla nowych i dla doświadczonych inwestorów kryptowalut. 

 

Inwestuj już teraz