Czy warto inwestować w EOS: Algorytm, Kopanie, Prognozy 2021

Patrząc na wzrost Bitcoina i możliwy spadek w przyszłości, coraz więcej osób sięga po alternatywne kryptowaluty, w tym EOS. 

 

Popularność do tej pory nie była to tak oczywista, ponieważ kiedy EOS rozpoczynał proces finansowania w ramach ICO to towarzyszyło temu wiele niejasności i obaw. 

 

W tym artykule opowiemy o historii tej kryptowaluty, działaniu i sposobie szyfrowania, kursie EOS obecnym oraz historycznym, prognozach ceny oraz czy warto inwestować w EOS.

 

eos

 

Kryptowaluta EOS - historia, działanie, algorytm EOS i szyfrowanie

 

EOS to zdecentralizowana, otwartoźródłowa platforma, która bazuje na technologii blockchain i posiada własną kryptowalutę o tej samej nazwie

 

Platforma pozwala na programowanie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) oraz zdecentralizowanych przedsiębiorstw (DAC). Umożliwia ponadto tworzenie smart kontraktów.

 

EOS działa w oparciu o liczbę nawet 15 tysięcy transakcji dokonywanych w ciągu sekundy w warunkach przemysłowych. Jej założeniem jest całkowite wyeliminowanie opłat w ramach prowadzonych rachunków i transakcji, podobnie jak np. w przypadku Steem. 

 

Język programowania na platformie EOS powstał w 2017 roku i jest to WebAssembly (Rust, C++), z którego w chwili obecnej korzystają również takie korporacje jak np. Apple. 

 

Mimo obawy na początku, wskazywano, że EOS jest w stanie zastąpić Ethereum i że kryptowaluta posiada bardziej atrakcyjny sposób weryfikacji transakcji w zamian za nagrody, ale, z drugiej strony, wskazywano również, że dystrybuował tokeny ERC20, które nie były tokenami docelowymi. 

 

Sam proces crowdfundingu trwał aż rok i nie było jednej, określonej wcześniej kwoty docelowej. Pojawiały się obawy o to, że tokeny nie są w stanie zapewnić żadnych praw do udziału w nowym systemie. 

 

Obecnie EOS stał się bardzo popularny i trafił na wysokie miejsce w zakresie wartości rynkowej, tuż po Bitcoinie, Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash. To powoduje, że jest uważany za wartościowy i godny uwagi w zakresie inwestowania. 

 

 

Cechy charakterystyczne EOS i różnice w odniesieniu do innych walut elektronicznych 

 

Platforma EOS działa w oparciu algorytm konsensusu Delegated Proof of Stake. Nie odbywa się w niej kopanie, jak np. w Bitcoinie. W odróżnieniu od innych platformę EOS cechuje również to, że każdy z 1 mld tokenów znajduje się już w obiegu. Co ciekawe, 10% z nich stanowi nagrodę za blok, przeznaczoną dla tzw. Producentów Bloków.

 

Z innych kwestii, które cechują EOS, warto wskazać na fakt, że platforma ta nie posiada górników, a każda transakcja jest zatwierdzana i dodawana do kolejnych bloków poprzez delegatów

 

Wybiera się ich podczas głosowania wśród osób, które mają tokeny. Każda z nich może oddać swój głos, a jego moc jest wprost proporcjonalna do liczby posiadanych jednostek EOS.

 

 

EOS kurs - prognozy ceny kryptowaluty EOS i cechy charakterystyczne 

 

 

eos chart

 

 

Aktualny kurs EOS wynosi około $2.77 (10 złotych - 10,5 złotych), a dobowy wolumen tej kryptowaluty wynosi obecnie $2 138 852 958 (~8 052 674 444 zł, >8 miliardów złotych). 

 

Kapitalizacja rynkowa, zgodnie ze stanem na dzień 18 stycznia 2020 roku wynosi 2 642 658 056 USD (~9 949 475 448 zł, <10 mld złotych). 

 

Obecnie EOS zajmuje 17. miejsce w rankingu CoinMarketCapu, a całkowita podaż stanowi miliard EOS. W chwili obecnej ilość monet w obiegu wynosi 952 390 774 EOS, natomiast cena za jedną monetę to 2,77 USD. W ciągu 2020 roku, cena 1 EOS wahała się pomiędzy 1,46 USD a 5,48 USD.

 

Sam mechanizm konsensusu to DPoS. 

 

Dowiedz się, jak analizować kryptowaluty

 

 

Gdzie kupić EOS i czy warto inwestować? 

 

Eksperci wskazują, że warto obecnie inwestować w EOS, które znajduje się na jednym z czołowych miejsc w zakresie kapitalizacji rynkowej. 

 

Cechą, która wyróżnia EOS i zdecydowanie zachęca do inwestowania jest ponadto fakt, iż każdy nabywca może korzystać w niemal dowolny sposób z mocy obliczeniowej, co w praktyce jest zależne od ilości posiadanych monet. 

 

Wskazuje się również, że kryptowaluta EOS i jej blockchain mogą stanowić jeden z najbardziej atrakcyjnych i wydajnych łańcuchów.

 

EOS warto kupować na dobrych platformach w sieci, takich jak np. handelpro.com w postaci kontraktów CFD BTC/USD. Zamiast tego, żeby trzymać portfolio inwestycyjne, można zacząc inwestować teraz

 

 

EOS kopanie - jak kopać EOS i czym różni się to od innych walut?

 

W EOS nie ma miejsce kopanie, jak to jest np. w przypadku kryptowaluty Bitcoin. Sam EOS, pomimo podobieństwa np. do Ethereum posiada unikalne funkcje. 

 

Na tle innych walut wirtualnych nie posiada opłat, co czyni EOS zdecydowanie bardziej atrakcyjną kryptowalutą. W praktyce po zakończonej transakcji token danego użytkownika staje się częścią sieci. Tym samym użytkownik jest w stanie korzystać z zasobów w sposób proporcjonalny do wkładu jaki wniósł. 

 

EOS na tle innych walut w sieci wyróżnia również wysoki poziom bezpieczeństwa, co przekłada się na łatwą obronę przed atakami DdoS. 

 

 

eos

 

 

Podsumowanie

 

Kryptowaluta EOS jest uważana za ambitną, którą wyróżnia brak opłat za transakcje. Eksperci wskazują, że warto obecnie inwestować w EOS, ponieważ jest to rozwijająca się wirtualna waluta, znacznie odmienna od innych. 

 

Cechuje ją inwencja twórców, którzy dążą do stworzenia demokratycznej strefy w której każdy z użytkowników może korzystać z tokenów w oparciu o stworzoną konstytucję. 

 

Co istotne, pojawiają się również kontrowersje wokół EOS, w tym głównie te, które nawiązują do jej centralnego charakteru. EOS nie posiada tzw. sądu arbitrażowego, który w każdej chwili może zamrozić konta użytkowników. Część specjalistów wskazuje też na niewystarczającą solidność techniczną w odniesieniu do posiadanego kapitału.

 

 

Załóż darmowe konto