Graph (GRT): przegląd i perspektywy kryptowaluty

 

Graph to specjalny protokół indeksowanych danych, który umożliwia programistom dostęp do łańcucha bloków. Korzystając z możliwości the graph (GRT), programiści mogą pracować z podgrafami. Pozwala to nie tylko na pobieranie i indeksowanie danych blockchain, ale także udostępnianie ich zasobów.

 

The Graph (GRT) co to jest?

 

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie "The Graph (GRT) co to jest?" musisz zrozumieć podstawowe pojęcia. Graph Network decentralizuje warstwę żądań i API Web3, eliminując kompromis, z którym muszą się zmierzyć dziś programiści dApp: czy zbudować aplikację o wysokiej wydajności, czy zbudować naprawdę zdecentralizowaną aplikację. W protokole wyróżnia się cztery typy uczestników:

 1. Indeksatory: operatory węzłów, które tworzą GRT, aby zapewnić usługi indeksowania i przetwarzania zapytań. Indeksatorzy są opłacani za zapytania i nagradzani za świadczone usługi.
 2. Kuratorzy: Deweloperzy Subgraph, konsumenci danych lub członkowie społeczności, którzy sygnalizują indeksatorom, które interfejsy API powinny być indeksowane protokół indeksujący.
 3. Delegaci: Osoby, które chciałyby przyczynić się do bezpieczeństwa sieci, ale nie chcą samodzielnie uruchamiać węzła Graph.
 4. Konsumenci: użytkownicy końcowi, którzy żądają podgrafów i płacą opłaty za zapytania indeksatorom, kuratorom i delegującym.
   

Deweloperzy mogą dziś uruchamiać Graph Node na własnej infrastrukturze, aby analizować recenzja graph (GRT). Deweloperzy tworzą i wdrażają podgrafy, które opisują sposób pobierania i indeksowania danych ze źródeł danych Web3. Wiele wiodących projektów Ethereum stworzyło już podgrafy, w tym: Uniswap, ENS, DAOstack, Synthetix, Moloch i inne. W sieci Graph każdy indeksujący będzie mógł obstawiać zakłady Graph Tokens (GRT), aby uczestniczyć w sieci i otrzymywać prowizje, a także nagrody inflacyjne za żądania obsługi.

 

graph (GRT)

 

Token GRT

 

Graph wykorzystuje działający model tokena, w którym indeksujący muszą obstawiać kryptowaluta graph, aby sprzedawać swoje usługi na rynku zapytań. GRT jest natywnym tokenem narzędziowym ERC-20 dla The Graph i ma następujące przypadki użycia:

 1. wypłata środków: grt zapewniają usługi indeksowania;
 2. depozyt: kuratorzy wpłacają grt, aby otrzymać część opłaty za wniosek;
 3. delegowanie: delegaci wnoszą wkład, delegując podatek grt do istniejących indeksatorów i otrzymując w zamian część opłat za żądanie i opłat za indeksowanie;
 4. płatność: konsumenci płacą grt za żądanie podgrafów do indeksatorów, kuratorów i delegatów;
 5. nagroda: osoby indeksujące i delegaci otrzymają nagrodę za indeksowanie w postaci podatku grt.
   

Graph (GRT) to token ERC-20 zbudowany na publicznym blockchainie Ethereum. Możesz przechowywać GRT w dowolnym portfelu obsługującym tokeny ERC-20. Jednak najlepsze portfele GRT to portfele Web3 bez pamięci masowej, które zapewniają bezproblemowy dostęp do najlepszych aplikacji DeFi, takich jak Uniswap, Balancer, PoolTogether itp.

 

Perspektywy dla Graph

 

Na podstawie opis graph (GRT) możemy stwierdzić, że jest to dość obiecujący instrument inwestycyjny. Zespół sieci Graph planuje wkrótce uruchomić The Graph Council, zdecentralizowany organ zarządzania projektami oparty na społeczności. Obecnie technologie indeksowania działają tylko na blockchainie Ethereum [ETH], ale w przyszłości planowane jest rozszerzenie funkcjonalności na wszystkie sieci.

 

Inwestuj na Handel Pro teraz!