OmiseGo — perspektywy i rekomendacje inwestycyjne

omg

 

OmiseGo: szczegółowy przewodnik dla początkujących inwestorów

 

Do tej pory OmiseGo plasuje się w TOP-50 najlepszych instrumentów inwestycyjnych na podstawie poziom kapitalizacji. Ten system jest tokenem stworzonym w celu zapewnienia transakcji finansowych dowolnego typu w ramach platformy blockchain. Twórcy połączyli rynki kryptowalut i fiat na platformie, umożliwiając kontrahentom na całym świecie niemal natychmiastowe wykonywanie transakcji finansowych w dowolnej walucie przy minimalnych kosztach konwersji. W tej recenzji dowiesz się: czym jest platforma OmiseGO i jej kryptowaluta, jakie są jej zadania, zalety i wady, gdzie kupić i przechowywać token oraz jak na nim zarabiać.

 

 

Korzyści i sposoby korzystania z systemu

 

Niektórzy początkujący inwestorzy zadają sobie pytanie «OMG co to znaczy?». Ideą produktu jest integracja usług wymiany walut i płatności w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest tworzenie rozwiązań, które pozwalają użytkownikom przesyłać pieniądze do siebie bez zastanawiania się, jakiej waluty używa kontrahent. A taka wymiana odbędzie się bez udziału banków i innych pośredników, co obniży koszty i przyspieszy transakcje. Poniżej wymieniono główne sposoby korzystania z tej kryptowaluty.

 1. Przelewy pieniężne — OMG network jest w stanie przyspieszyć i obniżyć koszt tradycyjnych przekazów pieniężnych, zwłaszcza przewalutowań. Jednocześnie każdy może podłączyć się do platformy: dla osób fizycznych będzie specjalna aplikacja i wymiana peer-to-peer, dla organizacji — portfel White Label (SDK).

 2. Programy lojalnościowe — platforma umożliwia przechowywanie punktów lojalnościowych użytkowników różnych programów polecających w jednym portfelu. 

 3. Bankowość mobilna — OmiseGo (OMG) oferuje darmowy SDK i szablon e-portfela o otwartym kodzie źródłowym, dzięki któremu możesz stworzyć swoją aplikację z unikalnym wyglądem i funkcjonalnością.

 4. Karty podarunkowe — ponieważ sieć OMG jest oparta na Ethereum, umożliwia to sieci korzystanie z inteligentnych kontraktów. Z ich pomocą dość łatwo jest stworzyć karty podarunkowe, które można kupować, sprzedawać i przenosić jak każdą kryptowalutę.
   

Sieć zapewnia mechanizm odpowiedzialny za zapewnienie płynności (czy środki są wystarczające do natychmiastowej wymiany). Najwyraźniej deweloperzy zamierzają wprowadzić kontrolę nad wolumenem transakcji wraz z ekspansją i wzrostem liczby uczestników sieci. System ten pozwoli w przyszłości uniknąć «sztucznych niedoborów» i znacznie ułatwi proces transakcyjny.

 

Kryptowaluta OmiseGo (korzyści):

 1. Natychmiastowe transakcje. Wykluczone są problemy tkwiące w BTC i ETH — system ten został opracowany w celu rozwiązania problemów platform na algorytmie PoW, ma jednak swoje unikalne innowacje.
 2. Brak kontroli nad transakcjami przez organy nadzoru finansowego i rządy. Z jednej strony to plus dla tych, którzy minimalizują podatki i nie są gotowi ujawniać struktury swoich dochodów. Z drugiej strony jest to również powód, dla którego platforma może mieć problemy w poszczególnych krajach.
 3. Zmniejszone koszty prowizji. Koszty przeprowadzania transakcji w środowisku kryptowalut są znacznie niższe niż w klasycznych systemach płatności.

 

omisego

 

System posiada jeszcze jedną unikalną cechę — portfel typu SDK. To odpowiedź na popularne pytanie, gdzie trzymać OmiseGo. Użytkownik może stylizować i optymalizować e-portfel dla swojego rodzaju działalności poprzez integrację niezbędnych aplikacji. Na przykład możesz dodać system automatycznego naliczania premii i rabatów dla stałych klientów. Zastosowanie otwartego protokołu do transakcji umożliwia uproszczenie i uelastycznienie interakcji między portfelami radykalnie różnych typów.

 

Perspektywy inwestycyjne kryptowaluty OmiseGo

 

Po odpowiedzi na pytanie, OmiseGo co to, trzeba dowiedzieć się, co perspektyw to narzędzie. W ciągu pierwszych 2 dni po ICO projektu startup zebrał 25 milionów dolarów USA (z planowanymi 19 mln). W ciągu następnych 6 miesięcy inwestorzy zarobili prawie 5000% — jeśli w momencie uruchomienia cena wynosiła 0,53 USD, to w szczycie wzrostu OmiseGo wzrosła do 26,14 USD. USA. Teraz perspektywy startupu zależą od następujących czynników:

 1. Ogólny trend na rynku kryptowalut. Prawie wszystkie ceny monet poruszają się w tym samym kierunku, tworząc trend wzrostowy lub spadkowy w kapitalizacji rynkowej.
 2. Zainteresowanie platformą dużych korporacji. W 2018 roku zespół OmiseGo zawarł umowę partnerską z Shinhan Bank, jednym z największych w Korei Południowej. Celem porozumienia jest stworzenie nowego modelu gospodarki światowej na podstawie zdecentralizowane technologie finansowe. Partnerami projektu OmiseGo są również instytucje finansowe SMBC, GGV, EastVentures i inne.
   

W tej chwili opóźnianie się w harmonogramie jest głównym problemem utrudniającym przyciąganie nowych partnerów. Należy jednak zauważyć, że praca nie stoi w miejscu i powoli, ale pewnie posuwa się naprzód. OmiseGo obsługuje obecnie tylko najpopularniejsze waluty i kryptowaluty, dzięki czemu nie różni się od giełd i banków. Nawiasem mówiąc, większość startupów z TOP 50 również jest na etapie rozwoju, więc w krótkim okresie ryzyko spadku popytu na OMG jest minimalne.

 

 

Proces kopania dla OmiseGo

 

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że w chwili pisania tego tekstu kurs OmiseGo wynosi 8,46 $. Instrument ten jest nadal w najniższym punkcie wzrostu i jest najbardziej atrakcyjny dla inwestorów. Jednak podobnie jak wiele innych nowoczesnych startupów, wydobywanie nie jest już zbyt istotne — platforma nie zapowiadała wydania tokenów. Zazwyczaj tę kryptowalutę można kupić na rynkach w połączeniu z dolarami, bahtami i juanami; istnieją również pary handlowe z Bitcoinem i Ethereum.

 

Monety zostały wyemitowane raz i są dystrybuowane w następujący sposób:

 1. 65,1% zostało sprzedanych inwestorom podczas ICO;
 2. 9,9% pozostaje w rękach programistów i właścicieli firm;
 3. 5% trafiło do Airdrop;
 4. 20% pozostało w magazynie. Spośród nich 5% zostało skierowanych na kampanię reklamową, która została przeprowadzona 4 września 2017.
   

Innymi słowy, tokenów nie można uznać za kryptowalutę w całym znaczeniu tego słowa — podobnie jak bitcoin, są to po prostu akcje elektroniczne. Firma podzieli dochód po uruchomieniu między posiadaczami tokenów. Oprócz otrzymywania części zysku posiadacze walut będą również mogli zarabiać na wzroście cen tych monet lub handlując nimi na giełdach.

 

Inwestuj na Handel Pro teraz!