Shiba Inu: szczegółowy przegląd kryptowaluty

SHIBA inu coin to stosunkowo nowy instrument finansowy, który w ostatnim czasie przyciągnął uwagę inwestorów. Kryptowaluta SHIB pojawiła się w sierpniu 2020 roku i została stworzona przez anonimowego użytkownika pod pseudonimem Ryoshi. Moneta pozycjonuje się jako «zabójca Dogecoinów». Logo nowej monety to pies Shiba Inu, który jest przedstawiony na monetach DOGE. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest ta kryptowaluta i jaki jest jej sukces.

 

Obsesja internetowej społeczności wirtualny token

 

 Wiele osób zna rasa shiba inu, psa średniej wielkości, który został wyhodowany w Japonii do polowania na drobną zwierzynę. Japończycy uważają tę rasę za «duszną», co może utrudnić szkolenie psa. Niektórzy porównują ten instrument finansowy do «kotów z psiego świata» i to jest jeden z powodów, dla których stały się tak popularne w Internecie.

Oryginalny mem został stworzony ze zdjęcia Shiba Inu o imieniu Kabosu, który mieszka w Japonii. Na oryginalnym zdjęciu Kabosu wpatrywała się w aparat ze skrzyżowanymi nogami iz pewną podejrzliwością. Zdjęcie wkrótce pojawiło się w wielu memach z zabawnymi frazami. Podobnie jak wiele innych memów, oryginalny mem Doge zadziałał błyskawicznie i zawładnął wyobraźnią internautów, którzy rozprzestrzenili go po całym świecie.

 

shiba-inu-coin

 

Cechy Pies waluta

 

Przed zakupem tej monety należy zapoznać się z shiba inu opinie, aby podjąć właściwą decyzję. SHIB szybko zyskał popularność wśród inwestorów i stał się jednym z najpopularniejszych instrumentów inwestycyjnych. Wzrost popularności nastąpił w czasie, gdy Dogecoin (DOGE) wykazał astronomiczny wzrost i przekroczył 0,7 USD w maju 2021 r.

Cechy token shiba inu:

 

 1. idealne narzędzie dla początkujących;
 2. ma duży potencjał w długim okresie;
 3. niska cena wejścia w transakcję;
 4. minimalne ryzyko.

 

Zespół programistów stworzył kryptowalutę, która jest dosłownie nazywana «Shiba Inu» i używa symbolu SHIB. Innym wyjątkowym aspektem projektu jest «inkubator» artystów. Sieć zachęca do tworzenia unikalnych NFT, aby pomóc w tworzeniu memów i szumu wokół projektu. Serwis zaprasza artystów z całego świata do zgłaszania swoich prac, aby stać się częścią rynku NFT.

 

Wykres cen i wzrost wirtualny token

 

Pod koniec stycznia token SHIB był sprzedawany po cenie zaledwie 0,0000000014 USD. To miliony razy taniej niż nawet najtańsza waluta świata – wietnamski dong. Już za złotówkę można było kupić ponad 400 000 tokenów. W związku z tym szumem inwestorzy zaczęli szukać bardziej atrakcyjnych aktywów z nazwami zwierząt i zaczęli je aktywnie kupować, przez co ich cena znacznie wzrosła. W ten sposób moneta Inu wzrosła o 2000% w ciągu 4 dni, trafiając do pierwszej 15 obiecujących kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Historyczne maksimum tego aktywa inwestycyjnego to 0,000034 USD, które moneta osiągnęła po notowaniu na dużych giełdach. Następnie skorygowano kurs altcoina, a teraz token jest sprzedawany po cenie 0,00002688 USD. Jeśli kupiłeś SHIB za 10 000, kiedy po raz pierwszy pojawił się na giełdzie, otrzymałbyś 96 miliardów tokenów. Teraz kosztowałyby ponad 190 mln zł, czyli około 2,5 mln dolarów.

 

SHIB i Vitalik Buterin

 

Twórca ten instrument finansowy twierdzi, że «spalił» połowę całkowitego SHIB, wysyłając go na adres portfela kontrolowany przez założyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Jednak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że waluta cyfrowa nie pali się w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ponieważ monety nadal istnieją. Warto zauważyć, że analiza cen shiba inu przesłana do Vitalika w pewnym momencie osiągnęła 15 miliardów dolarów.

Zwolennicy monety przekonali się na pewno, że nie było to prawdziwe palenie monet 12 maja 2021, kiedy Vitalik wysłał ponad 50 bilionów SHIB o wartości 1 miliarda dolarów do Polygon Governance Fund, aby walczyć z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Indiach. W tym samym czasie otrzymał również 90% płynności tego instrumentu kryptograficznego od Uniswap. Działania Buterina wywołały kilkudniowy ruch, w wyniku którego token spadł o 50%.

 

Perspektywy i możliwości zakupu SHIB

 

Moneta shiba pies to unikalny token oparty na Ethereum, który jest obecnie największym zdecentralizowanym ekosystemem Dapp. Platforma obsługuje ponad 200 000 różnych instrumentów inwestycyjnych i tysiące sieci zbudowanych na jej infrastrukturze.

SHIB to główny token użytkowy ekosystemu ten instrument finansowy. Moneta ta służy kilku celom, które wymieniono poniżej:

 

 1. płatność za towary i usługi;
 2. spłata prowizji;
 3. wypłata nagród za jakiekolwiek działania;
 4. anonimowe transakcje.

 

Ujawniono, że programiści SHIB planują również uruchomienie tokena DeFi o nazwie BONE. Ten token będzie odgrywał istotną rolę w głównym protokole ShiSwap DEX już w przyszłym roku. Również w przyszłości platforma ta obiecuje połączyć wiele podstawowych funkcji i pojawiających się trendów, aby zapewnić większą dynamikę rynku. Pomimo faktu, że kryptowaluta SHIB ma jedną z najszybciej rozwijających się społeczności z setkami tysięcy osób w różnych sieciach społecznościowych, należy pamiętać o kilku rzeczach podczas eksploracji projektu.

 

 1. Założyciel SHIB jest anonimowy-naprawdę nie jest jasne, ilu programistów pracuje nad projektem i nie ma dokładnej mapy drogowej, kiedy użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji projektu i wyników.
 2. W chwili pisania tego tekstu token SHIB wzrósł już o ponad 18 000% w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kwalifikując go do wejścia do pierwszej 20 kryptowalut z kapitalizacją rynkową 12 miliardów dolarów.

 

Kapitalizacja wirtualny token przekracza 10 miliardów dolarów, dla porównania to więcej niż kapitalizacja znanych firm Yamaha, DropBox i McAfee. Co więcej, niecały tydzień temu kapitalizacja wyniosła tylko 140 milionów dolarów.Ten wzrost tłumaczy się ogólną gorączką kryptowalut i spekulacyjnym zainteresowaniem opinii publicznej. W przypadku korekty cena może spaść tak szybko, jak rosła.

 

shiba-inu-coin

 

Co to jest ShibaSwap? 

 

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę popularność zdecentralizowanych giełd w postaci Uniswap, projekt wirtualny token twierdzi, że pracuje nad własnym DEXem, który będzie się nazywał ShibaSwap. Nie ma ustalonej daty uruchomienia giełdy, ale zwolennicy ten instrument finansowy twierdzą, że będzie to bezpieczna zdecentralizowana giełda. Oczekuje się, że Swap DEX będzie się obracać wokół trzech tokenów tworzonych przez projekt.

Token LEASH jest przeciwieństwem tokena SHIB pod względem tokenomiki. LEASH został stworzony z łącznym wolumenem 107 647 tokenów. Początkowo miał to być token rebase z ceną powiązaną z Dogecoin, ale później ta decyzja została zmieniona i funkcja rebase została usunięta, pozostawiając LEASH jako zwykły token ERC-20. Niski poziom ceny kupna składnika aktywów finansowych w dniu 14 maja 2021 r. wynosił 5467 USD. Cena LEASH również pozostaje zmienna i obecnie waha się od 3404 do 6575 USD.

 

Gdzie można teraz kupić moneta Inu

 

Nawet duże giełdy kryptograficzne, takie jak Binance, już wymieniły to narzędzie kryptograficzne. W tej chwili shiba cena przyciąga wiele osób, które chcą uzyskać gwarantowany zwrot z inwestycji. Możesz kupić tę monetę zarówno na scentralizowanych giełdach, jak i na zdecentralizowanych platformach. Jeśli kupujesz na giełdach scentralizowanych, musisz najpierw zarejestrować konto, dokonać wpłaty w USDT lub innej parze kryptowaluty z tokenem SHIB, a następnie wymienić swoje aktywa na wirtualny token.

Aby kupować na zdecentralizowanych giełdach, musisz wykonać następujące kroki:

 

 1. Stwórz portfel kryptograficzny, w którym możesz przechowywać i przenosić tokeny ERC-20.
 2. Otwórz aplikację DEX-exchange i podłącz do niej swój portfel.
 3. Wybierz parę do wymiany i wymień swoje aktywa na token SHIB. Biorąc to pod uwagę, pamiętaj, że średnia prowizja w sieci Ethereum może czasami przekraczać 60 USD.

 

Zaletą tej metody jest to, że tokeny natychmiast trafiają do Twojego portfela i są tam bezpiecznie przechowywane. W przeciwieństwie do platform scentralizowanych, na giełdach DEX użytkownicy mogą wymienić dowolny token lub ETH na SHIB, ale tylko wtedy, gdy płynność jest wystarczająca.

 

Jakie są zagrożenia związane z monetą SHIB? 

 

Należy pamiętać, że same kryptowaluty są ryzykowną klasą aktywów; w tej klasie aktywów spekulacyjne altcoiny, takie jak shiba inu, niosą ze sobą jeszcze większe ryzyko. Powinni o tym myśleć tylko inwestorzy o wysokiej tolerancji na ryzyko. Dla ten instrument finansowy podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, najbardziej oczywistym ryzykiem wydaje się zmienność.

Profesjonalni inwestorzy uważają, że szalona popularność tokenów memowych prawdopodobnie nie utrzyma się długo, pozostawiając potencjalną szansę dla niektórych inwestorów na zobaczenie nagłych strat, jeśli zainteresowanie zacznie słabnąć. Ostatni spadek Dogecoina jest dobrym przykładem, ponieważ jego cena spadła tuż po tym, jak dyrektor generalny Tesli (TSLA) Elon Musk, który często Twitter o Dogecoin, wziął transmisję na żywo w mediach społecznościowych.

 

Inwestuj na Handel Pro teraz!