Zcash — przegląd i perspektywy dla inwestorów

zcash

 

Perspektywy wydobycia monet Zcash

 

Kryptowaluta Zcash pojawiła się stosunkowo niedawno, ale już sprawdziła się wśród inwestorów. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2014 roku, ale prezentacja miała miejsce dopiero dwa lata później. To właśnie w październiku 2016 roku deweloper o nazwisku Zooko Wilcox wypuścił nowy projekt, który radykalnie różni się od istniejących na rynku analogów. Wilcox naprawdę lubił moc Bitcoin, ale nie zgadzał się z przejrzystością transakcji i ich widocznością dla wszystkich. Dlatego zdecydował się stworzyć blockchain, który pozwoliłby ludziom wysyłać i odbierać fundusze prawdziwie anonimowo. W rzeczywistości blockchain pokazuje tylko godzinę i datę transakcji, ukrywając wszystkie inne informacje przed oczami użytkowników.

 

 

Zalety i wady kryptowaluty Zcash

 

Chociaż ten instrument inwestycyjny jest podatny na wahania kursu i, podobnie jak większość kryptowalut, stracił na wartości w styczniu 2018 r., Generalnie od momentu uruchomienia waluta wykazuje wzrost. W grudniu 2017 roku wartość tego kryptowaluta podwojona. W porównaniu z wieloma innymi monetami Zcash mining w 2021 roku ma kilka niezaprzeczalnych zalet:

 1. Anonimowość — to główna zaleta tej kryptowaluty. Transakcje są trudne do wykrycia ze względu na brak dodatkowych informacji w łańcuchu bloków (wyświetlany jest tylko czas). Dlatego nie można ustalić tożsamości nadawcy i odbiorcy.

 2. Fungibility — oznacza to, że każda moneta ma «czystą» historię, tj. nie można wiedzieć, w jakich transakcjach został użyty. Dzięki temu żaden z ZEC nie może być zagrożony.  

 3. Bezpieczeństwo —  Zcash nie przechowuje informacji o kluczach użytkowników, więc dane i konta właścicieli tych monet są objęte zwiększoną ochroną.

 4. Efektywność energetyczna wydobycia — w przeciwieństwie do procesu wydobywania bitcoinów, który wymaga dużej ilości zasobów energetycznych, ilość pamięci RAM jest kluczowa dla wydobycia Zcash. W ten sposób każdy może łatwo zrozumieć jak kopać Zcash i rozpocząć proces. 

 

Dziś kurs Zcash wynosi 232$ i jest najbardziej obiecującym w porównaniu z innymi monetami. Jeśli chodzi o wady, istnieje tylko jedna istotna wada wirtualnej monety. Chodzi o szybkość i skalowalność sieci — utworzenie bloku w łańcuchu zajmuje 150 sekund lub 2,5 minuty, a na sekundę przetwarzanych jest od 6 do 26 transakcji. Niektóre publikacje internetowe wspominają również o używaniu narzędzia do celów przestępczych ze względu na jego anonimowość.

 

Jednak od dawna wiadomo, że żadna inna waluta, w tym waluta cyfrowa, nie jest wykorzystywana tak aktywnie, jak dolar w «ciemnej» gospodarce.

 

zcash

 

Jak kopać Zcash — zasady i metod

 

Dziś ta moneta jest jedną z najpopularniejszych i znajduje się w TOP-30 najbardziej obiecujących kryptowalut. Należy rozumieć, że emisja jest ograniczona do 21 milionów monet. Powyżej odpowiedzieliśmy na pytanie czym jest Zcash, a teraz czas porozmawiać o tym, jak jest wydobywany. Sieć oparta jest na technologii zk-SNARK — wyświetla minimalną ilość danych użytkownika podczas wprowadzania informacji do łańcucha blokowego. Istnieje kilka sposobów wydobycia tej monety, jednak najpopularniejsze to układy ASIC lub GPU. Poniżej znajdują się przykłady możliwych pul:

 

 1. Flypool;
 2. Suprnova;
 3. Nanopool;
 4. Coinmine;
 5. DwarfPool;
 6. F2pool.

 

Warto pamiętać, że algorytm ASIC jest stały i nie można go zmienić. W sytuacji z kartami graficznymi właściciel komputera może sam wybrać monety, a także zastosować różne algorytmy, aby osiągnąć jak najbardziej efektywne wyniki. Ze względu na czynniki zewnętrzne inwestorzy zauważyli, że Zcash halving o połowę w minionym okresie. Jednak teraz zaczyna się stopniowy wzrost i możemy mówić o nieuchronnych perspektywach w tej dziedzinie.

 

 

Perspektywy wykorzystania monety Zcash

 

Głównym celem ZEC — jest umożliwienie szybkiego, taniego i prywatnego wysyłania/otrzymywania środków. Twórcy systemu mają nadzieję, że kiedyś uda im się stać globalnym systemem płatności, z którego będą korzystać ludzie na całym świecie. Wyobraź sobie, że musisz wysłać pieniądze osobie mieszkającej w innym kraju. Aby to zrobić, będziesz musiał skorzystać z pośredników w postaci banku lub specjalnej usługi. Niezależnie od wybranej opcji prowizja będzie bardzo wysoka i stracisz część pieniędzy. Dzięki nowym możliwościom pieniądza cyfrowego takie usługi mogą odejść na zawsze do przeszłości. Dlatego ich wykorzystanie jest nie tylko wkładem we własne samopoczucie, ale także okazją do współtworzenia nowej przyszłości.

 

Sprawdź nasz przewodnik dotyczący inwestowania w akcje

 

 

Podajmy przykład: wysłanie 200$ pieniędzy do Republiki Południowej Afryki będzie wymagało zapłacenia prowizji w wysokości 14,6% kwoty, czyli 29,20 $! To ogromna prowizja dla tych, którzy nie mają dużych środków. Takie płatności transgraniczne są częścią wielomiliardowego sektora biznesowego, który generuje ogromne ilości pieniędzy dla pośredników. Jednocześnie, jeśli weźmiemy za przykład parę walutową ZEC/PLN, to straty zostaną zredukowane do zera. Zcash może radykalnie zmienić sytuację z przekazami pieniężnymi poprzez znaczne obniżenie kosztów tego procesu. Ten system jest w stanie potwierdzać nowy blok transakcji co 2,5 minuty. Nawet jeśli weźmiemy za przykład znany Bitcoin, proces ten zajmuje co najmniej 10 minut. W ten sposób korzystanie z nowej waluty daje przewagę czasową i pozwala zaoszczędzić na prowizjach.

 

 

Zcash: prognozy na przyszłość

 

Teraz tworzenie dokładnych Zcash prognozy jest dość trudne i ryzykowne. Bez względu na to, jak bardzo chcielibyśmy zajrzeć do magicznej kuli, aby dowiedzieć się, co wydarzy się w przyszłości, niestety jest to niemożliwe. Tylko na podstawie informacji związanych z innymi zasobami można się domyślić, jakie będą dane. Poniżej wymieniono kilka możliwych scenariuszy:

 1. Przy korzystnym wyniku możliwy jest wzrost cena Zcash, co zwiększy opłacalność wydobycia.

 2. (Nie można wykluczyć wzrostu wskaźnika hash rate przy jednoczesnym spadku rentowności.) Nie można wykluczyć  że wskaźniki indeksu wzrosną przy jednoczesnym spadku rentowności.    

 3. Możliwy jest odpływ kopaczy do innych sieci (zaobserwowano to nawet u lidera świata kryptowalut, Bitcoin).

 4. Jeśli szybkość wydobycia spadnie, bezpieczeństwo sieci również nieznacznie spadnie, co oznacza, że ​​łatwiej będzie się zhakować.

 

W tej chwili ruch cenowy ZEC wygląda chaotycznie: albo gwałtownie wznosi się, a potem równie gwałtownie spada. Trudno jest przewidzieć, jaką ścieżką podąży ten konkretny zasób cyfrowy. Pozostaje tylko śledzić wiadomości, aktualizacje wykresów i czekać.

 

Spróbuj zainwestować w kryptowaluty teraz