Eksploracja danych zarobki – przewodnik dla początkujących

Proces data mining zarobki to stosunkowo nowy sposób na generowanie niemal pasywnego dochodu. Zalety tej metody są oczywiste — nie musisz iść do pracy ani otrzymywać specjalnego wykształcenia. Istotą kopania kryptowalut jest to, że użytkownik po prostu przeznacza moc swojego komputera na złożone obliczenia matematyczne. W tym artykule powiemy Ci, czym jest górnictwo, jakie są perspektywy i jakie są główne zagrożenia związane z tą metodą zarabiania.

 

Funkcje zarabiania na kryptowalucie kopania pieniędzy

 

Jedną z najbardziej znanych metod jest kopanie bitcoin na pc przy użyciu mocy obliczeniowej karty graficznej. W niektórych przypadkach inwestorzy budują własne farmy, ale częściej ludzie spotykają się, aby wspólnie kopać. Jednocześnie górnicy zbierają dane według następujących czynników:

 1. hash zawierający ostatnio przetworzone bloki;
 2. liczba transakcji w ciągu ostatnich 10 minut;
 3. losowo zmienna liczba, aby uwzględnić różne warunki systemu.


Zadaniem kopacza kryptowalut jest utrzymanie kondycji systemu. W wyniku tych prac inwestor otrzymuje bitcoiny (lub inną kryptowalutę), które następnie może sprzedać lub wymienić. Przy odpowiedniej strukturze procesu wydobycie staje się pasywnym dochodem, który przynosi przyzwoity zysk.

 

data mining zarobki

 

Sposoby zarabiania pieniędzy na kopaniu kryptowalut

 

Początkowo zysk z wydobycia można było uzyskać na zwykłym komputerze osobistym (nawet nie najmocniejszym). Dziś złożoność obliczania hashów wzrosła dziesięciokrotnie, więc opłacalność kopania kryptowalut na domowym komputerze często nie pokrywa nawet kosztów energii elektrycznej. Obecnie dla kopaczy kryptowalut dostępne są następujące sposoby zarabiania:

 1. zarobki na wahaniach kursów kryptowaluty — kup/sprzedaj;
 2. samodzielne wydobycie przy użyciu specjalnego sprzętu - wydobycie ASIC;
 3. połączenie sił z innymi inwestorami – cloud mining.


Najpopularniejsze dzisiaj to kopanie w chmurze i przez przeglądarkę. W pierwszym przypadku inwestorzy jednoczą się we wspólnocie (puli) i wspólnie otrzymują dochód. Zaletą tej metody jest to, że nie trzeba zawracać sobie głowy zakupem i późniejszą konserwacją ASIC. Innymi słowy, konieczne jest zainwestowanie określonej kwoty środków w kopanie w chmurze, po czym można codziennie zarobić (dochód dzielony jest pomiędzy wszystkich członków puli).

 

Kopanie kryptowaluty przez przeglądarkę

Niektórzy użytkownicy wolą używać metody kopanie bitcoin przez przegladarke. Główne zalety tego procesu to łatwość obsługi i niskie bariery wejścia. Jednocześnie nie potrzebujesz specjalnego sprzętu ani instalacji dodatkowego oprogramowania.

Aby rozpocząć, wystarczy wejść na odpowiednią stronę, zarejestrować się i rozpocząć procedurę kopania kryptowaluty. Niestety jest to obecnie najmniej opłacalna metoda. W tym przypadku zwrot z procesu kopania jest zauważalnie niższy niż w przypadku klasycznego wydobycia, nawet przy użyciu tego samego sprzętu.

 

Wydajność procesu kopania kryptowalut

 

Przed rozpoczęciem poszukiwania odpowiedzi na swoje pytanie, jak kopać bitcoin, musisz zrozumieć, jak efektywny jest ten proces. Decydując się na takie zarobki, powinieneś wziąć pod uwagę wiele niuansów. Poniżej znajduje się minimalny zestaw sprzętu wymaganego do samodzielnego kopania kryptowaluty:

 1. Nowoczesna płyta główna z wieloma złączami kart graficznych.
 2. Wydajny procesor PC.
 3. Dysk twardy z co najmniej 100 GB pamięci (optymalnie DDR3).
 4. RAM (co najmniej 12 GB).
 5. Wydajny system chłodzenia.


Obliczanie wskaźnika koparka kryptowalut opłacalność, powinieneś zrozumieć, jakie koszty na Ciebie czekają. W trakcie eksploatacji farmy wymaga dodatkowej konserwacji, a także opłat za zasoby takie jak Internet i prąd. Po prawidłowym obliczeniu wskaźników wydatków i kwoty potencjalnego dochodu możesz zdecydować, jak ta metoda Ci odpowiada.

 

data mining zarobki

 

Czynniki wpływające na rentowność

 

Jeszcze kilka lat temu koparka bitcoin opłacalność była znacznie wyższa ze względu na łatwość kopania. W tamtych czasach każdy posiadacz potężnego sprzętu mógł z łatwością zdobyć kilka monet przy niewielkim żadnym wysiłku. Obecnie konkurencja w tej dziedzinie nie pozostawia samotnym jednostkom ani jednej szansy na przyzwoity dochód. Opłacalność kopania kryptowalut zależy od kilku głównych czynników:

 1. liczba i pojemność sprzętu;
 2. aktualny kurs bitcoina;
 3. koszt rachunków za energię elektryczną;
 4. stopa zwrotu z wcześniej zainwestowanych inwestycji.


Z reguły właściciele farm górniczych lub członkowie puli korzystają z kilku instrumentów inwestycyjnych (na przykład Ethereum i Bitcoin). Zmniejsza to ryzyko błędu i zwiększa potencjalną rentowność. Ponadto wykopane monety można przechowywać w specjalnym portfelu kryptograficznym, aż pojawi się najlepsza cena sprzedaży.

 

Ryzyka finansowe i potencjalne problemy

 

Zanim zrobisz obliczenia, ile można zarobić na bitcoin, musisz wiedzieć o możliwych ryzyko. Podczas samodzielnego kopania górnik musi sam kupować i utrzymywać drogi sprzęt. Z tego powodu wielu inwestorów jednoczy się w pule — ryzyko działania tego sprzętu ponoszą wszyscy członkowie społeczności.

Należy również powiedzieć, że tworząc klasyczne gospodarstwo rolne, inwestor otrzyma wysokie rachunki za prąd. Można tego uniknąć, korzystając z kopania w chmurze (lub, w skrajnych przypadkach, kopania kryptowaluty w przeglądarce). Korzystając z nowoczesnych technologii i możliwości, zmniejszysz ryzyko strat i zwiększysz potencjalny dochód z waluty cyfrowej. Zaleca się również zwrócenie uwagi na młode, ale potencjalne monety. Przeglądaj wiadomości i recenzje dotyczące kryptowalut, aby pozostać w trendach.

Inwestuj na Handel Pro teraz!